TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ anısına düzenlenen II. Uluslararası Uygulamalı İstatistik Kongresi (UYİK-2021)’ne Davet

İstatistik bilimine gönül vermiş saygıdeğer meslektaşlarımız, bilim insanları ve meslek uzmanları;  
İstatistiğin, özellikle de hemen hemen tüm bilim dallarında yaygın olarak kullanılan uygulamalı istatistiğin, kalkınma süreci ve bilimsel gelişime daha etkin bir şekilde katkı sağlaması, doğru anlaşılması, kullanılması görev ve sorumluluğuyla Prof. Dr. Yüksel BEK onuruna düzenlenen “I. Uluslararası Uygulamalı İstatistik Kongresi (UYİK-2020)”, bugüne kadar birçok akademik çalışmaya ev sahipliği yapmış, birçok uluslararası ve ulusal projeyi hayata geçirmiş Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin ev sahipliğinde 1-4 Ekim 2020 tarihleri arasında online olarak düzenlenmiştir. Bu kongre ile birçok alanda yapılan akademik çalışmalar farklı meslek grubu mensupları ile paylaşılmış, bu şekilde bilgi alışverişinde bulunmak suretiyle gerek bireysel olarak kendilerine, gerekse bir bütün olarak istatistik camiasına çok yüksek kazanımlar sağlamıştır.

II. Uluslararası Uygulamalı İstatistik Kongresi (UYİK-2021), istatistik biliminin Türkiye’de gelişmesinde büyük katkıları olan merhum hocamız Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ anısına, vefatının 25. yılında yine Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde 24-27 Haziran 2021 tarihleri arasında Tokat’ta gerçekleştirilecektir.

Kongre süresince uygulamalı istatistik alanında yer alan pek çok konu ve sizlerin belirleyeceği eğitim kursları ile konusunda uzman ve akademik çalışmanın daha başlangıcında olan genç bilim insanlarını bir araya getirme fırsatı bulacağız. Burada yapılan sunumlar sayesinde genç bilim insanlarına yeni ufuklar açmak ve çalışmalarını duyurma imkanının da sağlanması amaçlanmaktadır.

Kongre Web Sitesi
www.uyik.org

Kongre Tarihi
24-27 Haziran 2021

Bildiri Özeti Son Gönderimi Tarihi
11.06.2021

Kabul Edilen Bildiri Özetlerinin Son İlan Tarihi
15.06.2021

Kayıt ve Ödeme Son Tarih
18.06.2021

Kongre Dili
Türkçe ve İngilizce

Kongre Merkezi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kongre Merkezi, Tokat

Gençlere Yatırım sloganı ile “UYİK-2021” in arzulanan ve beklenen hedefler ile gerçekleştirilmesinde katılımınız ve katkılarınız, sağlayacağınız kıymetli işbirliğiniz ve desteğiniz için şimdiden en derin saygı ve teşekkürlerimizi sunar, sizleri tarih kokan Tokat şehrinde ağırlamaktan onur duyarız.  

KONGRE BAŞKANLARI
Prof. Dr. Orhan KAVUNCU
Kastamonu  Üniversitesi

Prof. Dr. İsa GÖKÇE
Tokat Gaziosmanpaşa
Üniversitesi

Prof. Dr. Rüstem CANGİ
Tokat Gaziosmanpaşa
Üniversitesi

Dr. Yalçın TAHTALI
Tokat Gaziosmanpaşa
Üniversitesi