TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

Nice 30 Yıllara…

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğinin 67 Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Türk Tarımına 30 yıl hizmet veren meslektaşlarımıza 30 Yıl Hizmet Plaketleri panelden hemen önce takdim edilmiştir.


Meslekte 30 yılını dolduran meslektaşlarımıza  “Ziraat Mühendislerinin İstihdamında Yeni Ufuklar” konulu panelden hemen önce plaketleri takdim edilmiştir. Birlik Başkanımız Dr. Ahmet ERDURMUŞ yaptığı konuşmada; Türk tarımcıları bu ülkede güzel şeyler yapmışlardır. Dünyanın neresinde yeni bir teknik geliştirilmişse, tarımsal bir gelişme var ise çok defa o gelişme eş zamanlı olarak ülkemize de kazandırılmıştır. Ülkemiz insanı aç ve açık bırakılmamıştır. Nüfusun artışına eşdeğer ve hatta daha üzerinde üretim yapılarak, toplumumuzun ihtiyaçları karşılanmıştır. İşte Türkiye tarımının son otuz yılında hizmetleri olan, mesleğinde otuz yılını başarıyla tamamlamış Ziraat Mühendisleri’ni temsilen bazı meslektaşlarımız aramızda bulunuyor. Birliğimizin Kuruluş Yıldönümlerinde ” Meslekte 30 yıl plaketi” vermeyi gelenek haline getirdik. Bu kardeşlerimize de huzurlarınızda plaketleri takdim edilecektir. Ancak şunu belirtmekte fayda mülahaza ediyorum ; 30 yıl hizmet vermiş olmak emeklilik olarak algılanmamalıdır. Bu arkadaşlarımız daha uzun yıllar ve hatta ömürlerinin sonuna kadar Ülke tarımına hizmet vereceklerdir. Milletimiz onların hem emeklerinden hem de tecrübelerinden faydalanacaktır. Plaket alacak arkadaşlarımızın şahsında tarıma hizmet vermiş tüm meslektaşlarımın daha nice yıllar başarılı hizmetler vermesini ve sağlıklı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum.


 


Plaketleri alan meslektaşlarımız adına bir konuşma yapan Prof.Dr. Numan AKMAN 30 yıl  gibi bir sürenin göz açıp kapayıncaya kadar geçtiğini belirterek TZYMB ve Yönetim Kuruluna teşekkürlerini ifade etmişlerdir. Diğer yandan plaketleri alan meslektaşlarımızın duygulu anları gözden kaçmadı. TZYMB olarak meslektaşlarımıza sağlıklı ve başarılı nice 30 yıllar dileriz..