TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

Kamusen Toplu Görüşme Çadırını Ziyaret ettik.

Türkiye Kamu Çalışanları Sendikası Konfederasyonu, KAMUSEN’in toplu görüşmeler süresince Sıhhıye Abdi İpekçi Parkı’nda kurmuş olduğu Toplu Görüşme Çadırı Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimiz ve Vakfımız Yönetim Kurullarınca ziyaret edildi. Ziyarette Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği ve Vakfının dün olduğu gibi bugün de kamu şalışanlarının yanında olduğu belirtilerek bu zorlu süreçte kamu çalışanlarına ve onların temsilcisi KAMUSEN'e destek olacağımızı ifade ettik.

Artık geleneksel bir hal alan Toplu Görüşme Çadırı Yönetim Kurulumuzca 23 Ağustos 2006 tarihinde ziyaret edilmiştir. Ziyarette; Birlik Başkanı Dr. Ahmet ERDURMUŞ, Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimizin her zaman olduğu gibi 2007 yılı toplu görüşme sürecinde de kamu çalışanlarının yanında olduğunu, memurlarımızın büyük çoğunluğunun yoksulluk sınırı düzeyinde bir gelire sahip olduğunu belirterek, “İnşallah yetkililerimiz kamu çalışanlarının yasal kuruluşu olan sendikaları gerçek muhatapları olarak kabul ederler ve kamu çalışanlarımızın biriken ekonomik ve sosyal sorunlarına çare olabilecek tekliflerle masaya gelirler.” diye konuştu.


 


Vakıf Başkanı Halil BİLİCİ ise kamu çalışanlarımızın düşük gelirlerle bir yaşam mücadelesi verdiğini, kamu çalışanlarının ücretlerinin sadece memurlarımızı değil emeklilerimiz de dahil olmak üzere toplumunun önemli bir kesimini ilgilendirdiğini, bu nedenle memur maaş zamlarının sadece ekonomik değil aynı zamanda sosyal boyutunun da olduğu ve bunun hükümet tarafından gözardı edilemeyeceğini belirterek, sendika yetkililerine desteklerini belirtmişlerdir.