Genel Merkez Haberleri
TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ SUNİ TOHUMLAMA BASIN AÇIKLAMASI
10 KASIM ATATÜRK 'Ü ANMA
Türk milletinin büyük kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz."
ÖNEMLİ UYARI:
ISPANAK ZEHİRLENMESİ: TARIM BAKANLIĞI ISPANAKLA İLGİLİ BU ZEHİRLENME OLAYININ NEDENİNİ TAM OLARAK ORTAYA KOYMALIDIR. YABANCI ZEHİRLİ OTLARDAN MI? YÜKSEK DOZDA ZİRAİ İLAÇ KALINTISINDAN MI KAYNAKLANIYOR BULUNMALIDIR. DAĞITILAN YADA HENÜZ DAĞITILMAYAN İLGİLİ O PARTİ ISPANAK İMHA EDİLMELİDİR. TZYMB
TARIMDA DENETİM VE KONTROLLERİN ÖNEMİ BİR DAHA ORTAYA ÇIKMIŞTIR.
02 KASIM 2019 CUMARTESİ SOHBETLERİ
Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu; "Tarımda Silikon Teknolojisi, Silikonun Tuzluluk ve Abiyotik Stres Üzerindeki Etkileri". Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konukları: Dr.Henk Marteen Laane (Rexil Argo BV Genel Müdürü), Dr. Cees Van Stee (Nükleer Fizikçi, Rexil Agro BV) ve Dr. Albert Premkumar Sunderraj (İstanbul üniversitesi Fen Fakültesi, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bilim Dalı'nda Misafir Bilim Adamı) .konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…
TZYMB ELAZIĞ İL TEMSİLCİSİ VEDAT DEMİRBAĞ'DAN 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
"Gazetecilik; toplumun haber alma özgürlüğüne açılan kapıdır. Gazeteci ise bilgisi, yeteneği ve farkındalığı ile yapmış olduğu görev ile toplumla haber arasındaki bağı kuran köprüdür. Günümüzde gazeteci, yapmış olduğu görev nedeni ile toplumun bilinçlenmesi, farkındalığının gelişmesi, gelişen ve değişen dünyadan haberdar olmasına vesile olması nedeni ile toplumsal bir görev yapmaktadır.dedi
19 EKİM 2019 GELENEKSEL CUMARTESİ SOHBETİ PROF.DR. S. KUDRET SAYLAM
GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ'IN ANADOLU AJANSI'NA VERDİĞİ RÖPORTAJ
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, AA muhabirine, bütçede tarıma ayrılan kaynaklarda önemli artışa gidildiğini ve bunun sektör adına olumlu olduğunu söyledi. Özellikle hayvancılık için 6,6 milyar liralık kaynak ayrılmasının önemine işaret eden Kiraz, "Bu desteklerin etkin kullanımında sıkıntılar var. Damızlık ve doğrudan dişi hayvan sayısını artıracak destek verilmesi lazım. Bizim kırmızı ete ihtiyacımız var. Yıllık 300 bin tonluk eti dışarıdan alıyoruz. Bu destekleri doğrudan damızlık hayvanlara yönelik ve buzağıların korunması için kullanırsak birkaç yıl içinde hayvan sayımızı artırırız, dışarıdan aldığımız et ve canlı hayvan miktarını da azaltırız." diye konuştu. "MİRAS KREDİSİ DESTEKLENSİN" Anadolu Ajansından yine Deniz ÇİÇEK hanımefendinin çok güzel hazırlanmış haberi devamı linklerde takip edebilirsiniz.
DÜNYA GIDA GÜNÜ BASIN BİLDİRİSİ 16 EKİM 2019
ÜLKEMİZE VE ORDUMUZA SONSUZ DESTEK
Barış Pınarı Operasyonunda Askerlerimiz ve Güvenlik Kuvvetlerimize üstün başarılar diler, Cenab-ı Allah'tan en kısa zamanda sağ salim olarak istenilen hedeflere ulaşmalarını dileriz.
TÜRK MÜZİĞİ KOROMUZ ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLADI
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Türk Müziği Korosu Şef Suat YILDIRIM yönetiminde çalışmalarına yeniden başladı.
ANADOLU BOR VAKFI VE HOLLANDALI HEYET BİRLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ
Anadolu Bor Vakfı ve Hollandalı Heyet Birliğimizi ziyaret etti. Bor'lu Bitki Besin Elementleri ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. İş Birliği yapılması hususunda görüşmeler yapıldı.
GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ GAZİANTEP İL TEMSİLCİSİ KENAN SEÇKİN'E ZİYARETTE BULUNDU
Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, Birliğimizin Gaziantep İl Temsilcisi Kenan SEÇKİN'e ziyarette bulundu Haberi aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ'IN TÜRKİYE GAZETESİ VERDİĞİ RÖPORTAJ
Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ'ın Türkiye Gazetesi Muhabiri Sefa BİLGİTEKİN'e vermiş olduğu "Sıfır Faizli Miras Kredisi" ile ilgili röportajını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
Elazığ İl Temsilcimiz Vedat Demirbağ, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'a Ziyaret
Türk Ziraat Yüksek Mühendisler Birliği Elazığ İl Temsilcisi Vedat Demirbağ, Elazığ Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım'ı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
ATO ÇOĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİNDE TZYMB OLARAK STANT ACILDI
Anadolu'nun yöresel ürünlerinin Ankara'dan dünyaya açılmasını sağlamak amacıyla 19-20-21 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiği "II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi"'ne Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği stant açmıştır.
TZYMB GAZİANTEP TEMSİCİSİ KENAN SEÇKİN İLKE HABER AJANSINDA
Türk Ziraat Yüksek Ziraat Mühendisleri Birliği Gaziantep Şube Başkanımız Kenan SEÇKİN, Antep fıstığındaki fiyat artışının, üretim bazlı destekle engellenebileceğini söyledi.
39 yıl önce bugün, 2 Eylül 1980. Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimize hain terör saldırısı.
39 yıl önce bugün, 2 Eylül 1980. Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimize hain terör saldırısı.Bombalama... 5 Şehidimiz var o gün. Ülkücü Şehit.
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN
Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan Büyük Taarruz Zaferinin 97. yıl dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve yüce ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutlar, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.
BİRLİĞİMİZ YÖNETİMİNDEN ÜYEMİZ ÖZDEN'E ZİYARET
Birliğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevine atanan üyemiz Yıldırım Şamil ÖZDEN'i makamında ziyaret etti, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette bir üyemizin, bir meslektaşımızın bu göreve getirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade eden KİRAZ, ÖZDEN'e kolaylıklar diledi.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN BİO YAKIT VE KARBON MİKTARLARI ÇALIŞTAY
02.08.2019 Tarihinde İstanbul/Beşiktaş da Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 3. Toplantısını Düzenlemiş olduğu Karbon Salınımı Ve Bio Yakıt Sektörü konulu Çalıştaya Birliğimiz adına İstanbul Şube Başkan Yrd. Sn Deniz DEMİR Katılmıştır.
BİRLİĞİMİZDE BAYRAMLAŞMA (14 AĞUSTOS 2019)
Kurban Bayramı'nın dördüncü günü (14 Ağustos 2019 ) üyelerimiz, meslektaşlarımız ve aileleri ile bayramlaşma Birlik binamızda gerçekleştirildi. Geçmiş bayramlar yad edildi, mesleki ve güncel konularla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
Birlik Orta Asya ve Kafkaslarda Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Çalıştayı'nda
Orta Asya ve Kafkaslarda Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Çalıştayı, Bakanlığın ev sahipliğinde 22-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirildi. Çalıştaya; Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Özbekistan ve Tacikistan'dan oluşan Bölge ülkeleri temsilcilerinin yanı sıra, Almanya, İsviçre ve Uluslararası kuruluşlardan yabancı uzmanlardan oluşan ürkiye dışında 12 farklı ülkeden 25 temsilci katıldı. Programda ayrıca; Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Hohenheim Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesinden Akademisyenler, Tarım ve Orman Bakanlığından konu uzmanları, Üretici Birlikleri ve Meslek Örgütlerinden temsilciler gerek konuşmacı gerekse katılımcı olarak yer aldılar. Müşterek organizatör olan "Orta Asya ve Kafkaslar Kırsal Danışmanlık Hizmetleri Forumu (CAC-FRAS), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (UNFAO), Alman Uluslararası İşbirliği Örgütü (GIZ)'nün katkılarıyla gerçekleştirildi.
GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ ANADOLU AJANSINA VERDİĞİ RÖPORTAJ
Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ'ın Anadolu Ajansından Deniz ÇİÇEK hanımefendiye verdiği Seraların Ruhsat Sorununa Çözüm röprotajı aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.