ZİRAAT MÜHENDİSİ OSMAN NURİ ASARKAYA 100 YAŞINDA
27.1.2014
Tokat'ta yaşayan meslektaşımız Osman Nuri ASARKAYA bir asrı devirdi. TZYMB olarak Prof. Dr. İzzet KADIOĞLU bu çınara plaketini ve tebrik beratını takdim etti.

 

 

 

 

Fotoğraflar için tıklayınız.

 

OSMAN NURİ ASARKAYA 100 YAŞINDA

Ülkemizde yaşayan en yaşlı Ziraat Mühendisi olan Osman Nuri ASARKAYA’ya 100. yaş gününde evinde ziyaret edildi. Tokat ilinde yaşayan bu değerli çınarımız Tokat TZYMB üyesi ve Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölüm Başkanı Prof. Dr. İzzet KADIOĞLU ziyareti gerçekleştirdi. Sayın ASARKAYA’nın 100. Doğum gününde yapılan bu ziyarette, TZYMB Genel Merkezi tarafından düzenlenen plaket  ve tebrik beratı takdim edildi.  Bu ziyarette Sayın İzzet KADIOĞLU ile birlikte ASARKAYA’yı ziyarete gelen Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali KASAP ve Yrd. Doç. Dr. Ali Safi KIRAL’da bulunmuşlardır. 100. Yaşını dolduran meslektaşımızı bizimle birlikte Tokat Vali Yardımcısı Coşkun AÇIK ve Tokat Tarım İl Müdürü M.Ali SAVAŞ’ta unutmayarak ziyarette bulunmuşlardır. Meslektaşımıza gösterilen bu ilgi ayrıca bizleri de mutlu etmiştir.

 

Tokat TZYMB üyesi ve Gazi Osman Paşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölüm Başkanı Prof. Dr. İzzet KADIOĞLU’nun bu ziyarette bulunması ziraat mühendisliği mesleğine ve meslektaşlarımıza verilen önem konusunda bizlere heyecan vermiştir. Bu ziyareti gerçekleştiren Tokat Vali Yardımcısı Coşkun AÇIK, Prof. Dr. İzzet KADIOĞLU’nu, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü M. Ali SAVAŞ ve ziyarette bulunan değerli meslektaşlarımızı tebrik ediyor, bu davranışlarının topluma örnek olmasını temenni ediyoruz.

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
ZİRAİ ÖĞRENİMİN 162. YILDÖNÜMÜNDE ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİNİN DURUMU
CUMARTESİ SOHBETİ: KURULUŞUNUN 75.YILINDA YÜKSEK ZİRAAT ENSTİTÜSÜ..
KURULUŞUNUN 75.YILINDA YÜKSEK ZİRAAT ENSTİTÜSÜ
101 YAŞINDAKİ ZİRAAT MÜHENDİSİ
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE ZİRAAT MÜHENDİSİ TUNCER KALKAY KONUK
SOHBET TOPLANTIMIZDA KONUŞAN DOÇ.DR. OSMAN EĞRİ: “ALEVİLİK-BEKTAŞİLİK İSLAM İÇERİSİNDEDİR..”
101 YAŞINDAKİ ZİRAAT MÜHENDİSİ
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.