KONYA ŞUBESİNDEN AVRUPA PROJESİ
17.12.2013
Konya Şubemizinde ortak olduğu "Koyun Keçi Yetiştiriciliğinde Modern Sürü Yönetim Teknikleri Projesi" kapsamında Fransa ziyaret edildi.
Konya Şubesi Fransa

 

Konya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanarak, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nca kabul edilen, “Koyun ve Keçi Yetiştiriciliğinde Modern Sürü Yönetim Teknikleri, (ÇOBAN)”  konulu projesi, 18-26 Kasım 2013 tarihleri arasında Fransa’da gerçekleştirildi. 

Projede, yerel ortak olarak yer alan Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Derneği Konya Şubesi adına 2 katılımcı yer almıştır. Toplam 19 katılımcı ile gerçekleşen projede Doç. Dr. Ahmet TAMKOÇ ile Ziraat Yüksek Mühendisi Kazım GÜR Konya Şubesini temsilen katılmışlardır. Proje kapsamındaki eğitim ve teknik incelemeler, 18-26 Kasım 2013 tarihleri arasında, Fransa’nın Niort şehri Melle kasabasında bulunan ve Fransa Tarım Bakanlığı’na bağlı Tarım Okulu ve Fransa’da çiftçi örgütlerinin danışmanlığını yapan Centre de Formation Professionnelle et de Promotion Agricoles (CFPPA)’da gerçekleştirilmiş, eğitim sonrası katılımcılara sertifika verilmiştir.

Fransa kırsalında koyun ve keçi yetiştiriciliği, sürü yönetimi, mera kullanımı, ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması, örgütlenme gibi konularda görüşmeler yapılmış, konuyla ilgili işletme, birlik ve kooperatif ziyaretleri gerçekleştirilmiştir.

 

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
TZYMB KONYA ŞUBESİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPTI
KONYA ŞUBEMİZ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILMIŞTIR
Konya Şube İspanya'da
TÜRKİYE COĞRAFİ VE TARIMSAL AVANTAJLARI NEDENİYLE KAFKASLARI, ORTADOĞUYU, BALKANLARI HATTA AVRUPA’YI BİLE DOYURACAK GÜÇTEDİR
BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK SÖZLEŞMESİNİ UYGULAMA PROJESİ ÇALIŞMA TOPLANTISINA KATILIM SAĞLANDI
TARIMDA MİLLİ BİRLİK PROJESİ VE TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ GÖRÜŞÜ (19 NİSAN 2019)
"TARIMSAL GEN KAYNAKLARINI TEKNOLOJİ İLE MODELLİYORUZ" PROJESİ
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
İNTERNET - BASINDA TARIM