Tarımda Örgütlenme Sorunları ve Çözüm Yolları Paneli Ankara'da yapıldı
13.5.2013
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimizin (TZYMB) kuruluşunun 74. yılında düzenlenen "Tarımda Örgütlenme Sorunları ve Çözüm Yolları" paneli Ankara’da Gür Kent Otelde yapıldı.
Tarımda Örgütlenme Paneli 2013

Panelin açılış konuşmasını yapan TZYMB genel başkanı Fehmi KİRAZ, tarımsal örgütlenmenin önemini vurguladıktan sonra ülkemizin var olan sorunlarına yönelik görüşleri aktardı.

 Panele katılanlardan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadi DURMAZ ülkemizin tarımsal sorunları ve diğer konularla ilgili görüşlerini belirtti.  Sayın DURMAZ konuşmasında, dünyada mazotu en pahalı kullanan çiftçilerin başında Türk Köylüsünün olduğunu belirterek, bununla ilgili hükümetin tedbir alması gerektiğini vurguladı.

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÖZÇELİK’in oturum başkanı olarak yönettiği panele, Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Gürsel KÜSEK, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdür Yardımcısı Veli ÇELEBİ, Pankobirlik APK Müdür Yardımcısı Turgut AĞIRNASLIGİL, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Merkez Birliğinden Dr. Hüseyin VELİOĞLU ve Meyve Üreticileri Merkez Birliğinden Erol KARAPINAR panelist olarak katılarak görüş ve önerilerini ifade etmişlerdir.

Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Gürsel KÜSEK konuşmasında, tarımsal örgütlerin merkezi bir sistemle kayıt altına alınması ve buna göre politikalar geliştirilmesi gerektiğini ifade etmişlerdir. Konuyla ilgili olarak Bakanlığın çalışmalar yürüttüğünü, tarımsal örgütlerin yeni teknolojilerden yararlanmaları için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etmiştir.

 

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
ÜRETİCİ ÖRGÜTLENMESİ VE ÖRGÜTLEMEDE SÜTÇÜLÜK MODELİ
Ziraat Fakültelerinin ve mezunlarının sorunları artık içinden çıkılamayacak boyutlara gelmiştir
TUYAP Ankara Tarım Fuarı 2006 çerçevesinde düzenlediğimiz “Tarım Mekanizasyonundaki Gelişmeler” paneli yapılmıştır.
TUYAP Ankara Tarım Fuarı 2006 çerçevesinde düzenlediğimiz “Tarım Mekanizasyonundaki Gelişmeler” paneli yapılmıştır.
“TÜRKİYE’DE ÇİFTÇİ ÖRGÜTLERİ” KONFERANSI ANKARA’DA YAPILDI…
ŞUBE BAŞKANLIKLARIMIZ, İL VE KURUM TEMSİLCİLERİMİZ ZİRAİ ÖĞRENİMİN 161. YILDÖNÜMÜ ETKİNLİKLERİ ÇERÇEVESİNDE ANKARA’DA BULUŞTU
Ülkü-Tek Genel Kurulu Yapıldı...
2006 yılı Temsilciler Toplantısının üçüncüsü Birliğimiz Prof.Dr.Orhan DÜZGÜNEŞ Toplantı Salonunda yapıldı
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.