SAYIN SAMİ GÜÇLÜ'YE BİRLİK GÖRÜŞÜ
13.1.2010 17:12:24
08 Ocak 2010 tarihinde Konya'da düzenlenen Zirai Öğrenimin 164. Yıldönümü kutlamalarına katılarak konuşma yapan Tarım eski bakanı Sn. Sami Güçlü'ye Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Görüşlerini resmi yazıyla bildirmiştir.


Sayın Sami GÜÇLÜ
TBMM Ak Parti Konya Milletvekili
TBMM/ANKARA

Zirai Öğrenimin 164.yıl münasebeti ile Konya’da düzenlenen, ‘‘Zirai Öğrenimin 164.yıl Kutlama Töreninde’’ yaptığınız konuşmayı esefle öğrenmiş bulunmaktayız.
Ülkemizde Ziraat Fakülteleri ve Ziraat Mühendislerinin şimdiye kadar yaptıklarını bilmiş olsaydınız, böyle bir konuşma yapmazdınız. Bahse konu konuşmanızda ideolojik yaklaşımlarda bulunanlar ziraat mühendisleri değil asıl ideolojik yaklaşımın tarafınızdan yapıldığını görev yaptığınız Tarım Bakanlığı döneminizi irdeleyen herkes görebilir.
Bu memleketin kıt kaynakları ile yetişmiş değerli bürokratlarını Bakanlık görevine daha gelir gelmez, ne olduklarını anlamadan görevden alarak, tarımla ilgisi olmayan kişileri (tarih öğretmeni, polis, hukukçu, mülkiyeli) Tarım Bakanlığı’na alarak tarımla ilgili geniş ve derin olmayan düşüncenizle kendi hükümetiniz tarafından görevden alınmanızın asıl sebebinin tarımla ilgili derin olmayan görüşünüzden kaynaklandığı ziraat mühendisleri olan bizler tarafından her zaman bu şekilde mütalaa edilmektedir.
Bakanlık görev sürenizce ayrımcılık yapmadan bu memlekete hizmet verme aşkından başka düşüncesi olmayan ziraat mühendisleri ile çalışabilmiş olma düşünceniz bizleri sevindirecekti.
Bu gibi açıklamalarla gündem oluşturmak istediğinizi biliyoruz, ziraat mühendislerine yapılan haksızlıklar karşısında Birliğimiz hep dik bir şekilde durmuştur ve bundan sonra da durmaya devam edecektir.
Yaptığınız açıklamayı esefle karşılayarak, bakanlığınız süresince başınıza gelenlerden öncelikle kendinizi sorgulamanızı dileriz.

Bilgilerinize sunarız.

NOT:Konya Şube Başkanlığımızın Basın Bildirisi de, yazımız ekinde Sn.Sami  GÜÇLÜ'ye gönderilmiştir.

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
GELENEKSEL CUMARTESİ SOHBETLERİNİN İLK KONUĞU DEVLET ESKİ BAKANI SAYIN ÜNAL ERKAN OLDU
SAYIN SAMİ GÜÇLÜ'YE BİRLİK GÖRÜŞÜ
BİRLİK GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN FEHMİ KİRAZ'IN TERCÜMAN GAZETESİ KÖŞE YAZARI HAKKI KURBAN'A VERMİŞ OLDUĞU DEMEÇ:
SAYIN SAMİ GÜÇLÜ'YE BİRLİK GÖRÜŞÜ
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE PROF. DR. SAMİ DANIŞMAN VE ORUÇ OKTAY ERMİŞ KONUK
CUMARTESİ SOHBETİ: KÜRESELLEŞME VE İŞBİRLİKÇİLİK..
PANKOBİRLİK Genel Müdürü Sn. Fahrettin TAN Birliğimizi ziyaret etti
BİRLİK İFTARI 8 EYLÜL'DE BAŞKENT ÖĞRETMEN EVİ'NDE
Tohumculuk Kanunu ve Biyoteknolojik Ürünler Konusunda Birliğimiz Görüşü
Tohumculuk Kanunu ve Biyoteknolojik Ürünler Konusunda Birliğimiz Görüşü
VETERİNER HİZMETLERİ, GIDA VE YEM KANUN TASARISI TASLAĞI HK. TZYMB GÖRÜŞÜ...
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.