Birliğimiz daim olsun..
9.5.2006
Birliğimizin 67.Kuruluş Yıldönümünü kutladık. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerimiz kapsamında "Ziraat Mühendislerinin İstihdamında Yeni Ufuklar" konulu panelimiz de 05.05.2006 tarihinde Ankara'da yapıldı. Panele çok sayıda serbest ve resmi çalışan meslektaşlarımızla Ziraat Fakültesi öğrencileri yoğun ilgi gösterdiler.

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tahsin KESİCİ hocamızın başkanlığını yürüttüğü panelde Üretim Yönetimi konusunda Dr.Vehbi ESER, Tohumculuk konusunda TÜRK-TED Başkanı Dr. Mete KÖMAĞAÇ,Tarım Sigortacılığı konusunda tarım Sigortaları Vakfı Genel Müdürü Tanfer DİNLER ve Organik Tarım konusunda  Orser Organik Ürünler2den Nurper MORTAŞ meslektaşlarımızı yeni ufuklara götürdüler. Çok sayıda meslektaşımızın katıldığı panelimizde Ziraat Mühendislerinin çağı yakalamasının yanında geleceği planlamak adına da neler yapılabileceği uzun uzun tartışıldı. AB uyum çalışmaları ve tarama sürecinde meslektaşlarımızın istihdam olanakları değerlendirilmiştir.  Meslektaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği panelimiz soru-cevap bölümüyle son buldu.

Diğer yandan panele Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Cemal TALUĞ, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Prof Dr. Zeki ERTUGAY, Merkez Valilerimiz Hüseyin ÖNAL ve Aslan KÜTÜKCÜ, önceki TZYMB Birlik Başkanlarımız ve birçok Öğretim Üyesi panele ilgi gösterdiler.

İlgisi olabilecek diğer başlıklar
Tohumculuk Kanunu ve Biyoteknolojik Ürünler Konusunda Birliğimiz Görüşü
2006 yılı Temsilciler Toplantısının üçüncüsü Birliğimiz Prof.Dr.Orhan DÜZGÜNEŞ Toplantı Salonunda yapıldı
Tohumculuk Kanunu ve Biyoteknolojik Ürünler Konusunda Birliğimiz Görüşü
Mübarek Miraç Kandili kutlu olsun...
Mübarek Kurban Bayramı ve Yeni Yılınız Kutlu Olsun
ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN…
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.