TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

BİRLİĞİMİZDEN MESLEKİ EĞİTİM ATILIMI! TARSEM SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ KURULDU

TZYMB Yönetim Kurulu kararıyla hayata geçirilen ve TARSEM markasıyla yürütülecek projede mesleki konularda eğitim programlarının hayata geçirilmesi planlanıyor.

Birliğin 26 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen olağan Genel Kurulu ile görevi devralan yeni yönetim günümüz şartlarına göre yapılandırmak üzere çalışmalarına başladı. Bu kapsamda “Ar-Ge ve Projeler Birimini” kurarak işe başladığı yapılandırma çalışmalarında bir dizi kararlar aldı.

Tarımsal Sürekli Eğitim Merkezinin kuruluşu ile birlikte bundan sonra yürütülecek tüm faaliyetlerin dijital platformlara aktarılması ve daha aktif kullanılması amacıyla “Dijital Dönüşüm Yayım ve Tanıtım Çalışma Kurulu”nu kurdu. Bununla birlikte “Tarımsal Politikalar ve Birlik Sohbetleri”, “Kültür ve Sanat” ve “Girişimcilik” Çalışma Kurullarını da kurarak faaliyetlerine yeni hedefler koydu.

Birlik Genel Başkanı Mehmet Ali Ünal, konu hakkında yaptığı açıklamada ülkemizin en eski sivil meslek kuruluşu ve fiziki altyapı olarak büyük bir potansiyele sahip olduklarını vurgulayarak, “Birlik Yönetim Kurulu olarak samimiyet ve fedakarca çalışarak mesleğimiz ve kuruluşumuz için yeni projeler üretmeye çalışıyoruz” dedi.

İki yıldır etkisini her kesimin yakından hissettiği salgın hastalık süresince güvenilir gıdaya erişimin, dolaysıyla da Ziraat Mühendisliği mesleğimizin öneminin bir kez daha ortaya çıktığına işaret eden Başkan Ünal proje hakkında şunları söyledi;

“Özellikle genç meslektaşlarımızın motivasyonu ve onların mesleki formasyonlarının artırılmasının yegane yolunun sürekli ve sürdürülebilir eğitim faaliyetlerinden geçmektedir. Gerek Fakülteler arasındaki fırsat eşitsizlikleri ve gerekse de mesleği seçmek durumunda kalmış gençlerimizin mesleki yetkinliklerinin artırılması TARSEM projemizin ana hedefleri arasında olacaktır. Bu hedeflerimize ulaşmada sektör otoriterleri, başta Tarım Bakanlığımız olmak üzere Ziraat Fakültelerimiz ve değişik kurum ve kuruluşlarla işbirliğimizi geliştireceğiz. TARSEM projemiz Birlik camiamız ve mesleğimize hayırlı olmasını diliyorum.”  Birlik faaliyetlerinin odağına eğitimi koyduklarının altını çizen Başkan Ünal, tüm üyelerin katkısını önemsediklerini sözlerine ekledi.