TZYMB

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği

BİRLİĞİMİZDEN HAYVANCILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET

Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Başkanımız Mehmet Ali ÜNAL, Genel Yayın Yönetmeni Erol Gürkan IŞIN, Muhasip Engin ULAŞ ve Yönetim Kurulu Üyesi M.Murat TUNCER Yönetim kurulu adına Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Sn. Zekeriyya ERDURMUŞ ‘u makamlarında ziyaret etti.

Sıcak karşılama sonucu gerçekleşecen görüşmelerde Camialar arası organik bağın sağlam olduğu Veteriner Hekimlerle biz Ziraat Mühendislerinin Taşrada karşılaştığı zorluklar konuşuldu. Hayvansal üretimin tarımın vazgeçilmez bir parçası olduğunu dile getiren Başkanımız Sn. Mehmet Ali ÜNAL bulunduğu konum itibariyle Sn. Zekeriyya ERDURMUŞ’un ciddi bir görev üstlendiğini belirtti. Genel Müdür Zekeriyya ERDURMUŞ ise Birlik camiasını yakından tanıdığını, ortak geçmişlerinin olduğunu, dostlarının hatta akrabalarının Birliğe hizmet etmesinden Onur duyduğunu söyledi. Birliğimize, konumu neticesiyle Bakanlıkta ciddi ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Daha sonra bir süre hayvansal üretim ve bitkisel üretim ile ilgili konularda konuşuldu. Samimi bir ortamda verimli gerçekleşen görüşmeler Erzurum anılarıyla son buldu.

Bu verimli ve sıcak geçen görüşmeler neticesinde daha sonra tekrar istişare edilmesi üzerine uzlaşılıp makamdan ayrınıldı. Sn. Genel Müdür Zekeriyya ERDURMUŞ ‘a Yönetim Kurulu adına teşekkürlerimizi sunarız.