10 - 12 NİSAN 2019 FINDIK ÇALIŞTAYI
Genel Merkez Haberleri 10 - 12 Nisan 2019 tarihlerinde Ordu İlinde yapılan Fındık Çalıştayında; Yetiştiricilik teknikleri, depolama, muhafaza,mücadele, ticaret, imalat ve yapılabilecek kanuni düzenlemelerle ilgili, konusunda uzman kişilerin bilgi ve tecrübeleriyle sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı. Fındık Çalıştayı'na Birliğimiz adına Prof. Dr. Saim Zeki BOSTAN ve Ordu Temsilcimiz Zekeriya KIRDAR katılım sağlamıştır.
1 INTERNATİONAL MOLECULAR PLANT PROTECTİON CONGRESS
Genel Merkez Haberleri 10 - 13 Nisan 2019 tarihlerinde Adana'da Çukurova Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenen "1 International Molecular Plant Protection Congress" Kongreye Adana Şube Başkanımız Celal KARA katılım sağlamıştır.
TÜRKİYE GAZETESİ SÜT ÜRETİMİ HABERİ
Genel Merkez Haberleri Türkiye Gazetesi yazarı Sefa Bilge TEKİN'in haberinde Üreticinin desteklenmesine dair yeni bir adım daha atıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı, süt üretiminde verilen desteği 2020’ye kadar sürdürme kararı aldı.Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ kararı değerlendirdi Haberi Aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
Cumartesi Sohbeti: Ankara Haymana Türkşerefli Köyünden Ali Fuat ÖZTÜRK
Genel Merkez Haberleri
GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ CNNTÜRK EKRANLARINDA
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, CNNTÜRK Cem SEYMEN'nİn hazırlayıp sunduğu Para Dedektifi programı'na konuk oldu.
KANAL B GÜNCEL 27.02.2019
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, Kanal B'de Emre SAKLICA'nın hazırlayıp sunduğu Güncel programı'na konuk oldu. Haberin videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.
ÜRETİM POTANSİYELİMİZİ HAREKETE GEÇİRMELİYİZ
Genel Merkez Haberleri Tanzim satışlarının bu şekilde yapılmasına genel manada karşı olduklarını belirten Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, meyve ve sebzede üreticiler birliğinin çatısı altında 5-6 tane üretici olursa özellik Bursa, İzmir, Antalya, Mersin ve Adana'da üyelerinden aldığı sebzeleri getirip özellikle satış yerleri kurarak pazarcılara, manavlara satılması halinde ticarette fiyat regülasyonu olacağını söyledi. Yıllardan beri aynı şeyi söylediklerini belirten Kiraz, “bakliyata gelirsek aynı şeyi düşünüyorum. Özellikle çiftçilere destek verilmesi gerekiyor. Aracılar çok fazla var ise işte bakliyatta daha çok tekelleşme var özellikle birkaç kişi topluyor. Ama esas mesele girdilerin pahalılığı. Tarımda çiftçilerin kullandığı mazot, gübre, tohum, kimyasal ilaç, elektrik, işçilik bunların pahalılığı üretimden kar edememenin sebebidir” diye konuştu.
Taziye: Ozan Arif hayatını kaybetti!
Genel Merkez Haberleri Sev barışı, sev dirliği,
Aşk bil vatanperverliği,
Hayalinde TÜRK BİRLİĞİ,
Gönlünde hep TURAN olsun ...

Ülkücü camianın güçlü sesi, Türk Milliyeti’nin Yiğit Ozan’ı, çağımızın Dede Korkut'u Ozan Arif'e Allahtan rahmet, sevenlerine başsağlığı dileriz..
09 ŞUBAT 2019 CUMARTESİ SOHBETİ PROF.DR. NEŞET ARSLAN
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "GÜNDEMDEKİ BİTKİ: KENEVİR" ele alındı. Prof.Dr. Neşet ARSLAN konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
KANAL B GÜNCEL 04.02.2019
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, Kanal B'de Emre SAKLICA'nın hazırlayıp sunduğu Güncel programı'na konuk oldu.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE
Genel Merkez Haberleri TZYMB KONFERANS Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Neşet ARSLAN. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 09 Şubat 2019 tarihinde Saat 14.00 da TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "GÜNDEMDEKİ BİTKİ: KENEVİR" konulu bu haftaki Cumartesi sohbetine davetlisiniz...
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE ZİRAAT MÜHENDİSİ TUNCER KALKAY KONUK
Genel Merkez Haberleri TZYMB KONFERANS Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Kırım Derneği Önceki Dönem Genel Başkanı Ziraat Mühendisi Tuncer KALKAY. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 02 Şubat 2019 tarihinde Saat 14.00 da TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "KISKAÇTAKİ KIRIM" konulu bu haftaki Cumartesi sohbetine davetlisiniz...
19 OCAK 2019 CUMARTESİ SOHBETİ
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "DOĞU TÜRKİSTAN" ele alındı. Prof.Dr. Abdülreşit KARLUK konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE PROF.DR. ABDÜLREŞİT CELİL KARLUK VE DOÇ.DR. ERKİN EMET KONUK
Genel Merkez Haberleri TZYMB KONFERANS Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Prof Dr. Abdülreşit Celil KARLUK ve Doç.Dr. Erkin EMET. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 19 Ocak 2019 tarihinde Saat 14.00 da TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "DOĞU TÜRKİSTAN" konulu bu haftaki Cumartesi sohbetine davetlisiniz... Fehmi KİRAZ Genel Başkan Yönetim Kurulu Adına
12 OCAK 2019 CUMARTESİ SOHBETİ
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "SU KAYNAKLARININ ETKİN KULLANIMI VE MİLLİ SU PROJESİ ele alındı. Birliğimiz Üyesi Celil ÇALIŞ konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE CELİL ÇALIŞ KONUK
Genel Merkez Haberleri Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu üyemiz Celil ÇALIŞ. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 12 Ocak 2019 tarihinde saat 14.00 da TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "SU KAYNAKLARININ ETKİN KULLANIMI VE MİLLİ SU PROJESİ" konulu bu haftaki Cumartesi sohbetine davetlisiniz...
TARIM ÜRÜNLERİ FİYATLARININ DALGALANMASI, ÜRETİM VE PAZARLAMA DURUMU RAPORU
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Mühendisleri Birliği Vakfına ve kamuoyuna Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimizin hazırladığı "Tarım Ürünleri Fiyatları Dalgalanması, Üretim ve Pazarlama" Raporu aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
ADANA ŞUBE DE İFTAR
Şube Haberleri Adana Şube Başkanımız Celal KARA, Adana'daki Üyelerimizle bir araya geldiler. İftar öncesi ve sonrası yapılan sohbetlerde Adana Tarımının yanında Ülkemiz tarımı hakkında görüş alışverişinde bulunmuşlardır. İftar programına katılan değerli üyelerimiz ülkemiz tarımı ve Adana tarımı hakkında görüş ve düşüncelerini bildirmişlerdir.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE ALİ FUAT ÖZTÜRK
Genel Merkez Haberleri 09 Mart 2019 Cumartesi Sohbeti: Ankara Haymana Türkşerefli Köyünden Ali Fuat ÖZTÜRK
TZYMB İSTANBUL ŞUBESİ 10. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI DUYURUSU
Şube Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği (TZYMB) Derneği İstanbul Şubesi 10. Olağan Genel Kurul Kongresi 10 Şubat 2019 tarihinde saat: 10.00'da İstanbul Şubesinde yapılacaktır. Çoğunluk Sağlanmadığı taktirde 17.02.2019 tarihinde aynı yer ve saatte yapılacaktır. Üyelere duyurulur.
"TARIM ÖĞRENİMİNİN 173. YILI KUTLAMALARI
Genel Merkez Haberleri "Tarım Öğretiminin 173. Yılı" Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi tarafından törenlerle kutlandı. Tören kutlamalarını aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.
KANAL B GÜNCEL 31/12/2018
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, Kanal B'de Emre SAKLICA'nın hazırlayıp sunduğu Güncel programı'na konuk oldu.
TARIM HAVZALARI DESTEKLEME MODELİ
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "Tarım havzaları destekleme modeli" ele alındı. Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Dairesi Koordinatörü Nejdet ÇAYLAN konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE NEJDET ÇAYLAN KONUK
Genel Merkez Haberleri Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Dairesi Koordinatörü Nejdet ÇAYLAN. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 22 Aralık 2018 tarihinde saat 14.30 de TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "TARIM HAVZALARI DESTEKLEME MODELİ" bu haftaki Cumartesi sohbetinde ele alınacaktır.
TARİHSEL SÜREÇ İÇERİSİNDE SİYASET
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "Tarihsel Süreç İçerisinde Siyaset" ele alındı. Prof.Dr. Özcan YENİÇERİ konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.