GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ GAZİANTEP İL TEMSİLCİSİ KENAN SEÇKİN'E ZİYARETTE BULUNDU
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, Birliğimizin Gaziantep İl Temsilcisi Kenan SEÇKİN'e ziyarette bulundu Haberi aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ'IN TÜRKİYE GAZETESİ VERDİĞİ RÖPORTAJ
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ'ın Türkiye Gazetesi Muhabiri Sefa BİLGİTEKİN'e vermiş olduğu "Sıfır Faizli Miras Kredisi" ile ilgili röportajını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
Elazığ İl Temsilcimiz Vedat Demirbağ, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım'a Ziyaret
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisler Birliği Elazığ İl Temsilcisi Vedat Demirbağ, Elazığ Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım'ı makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.
ATO ÇOĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİNDE TZYMB OLARAK STANT ACILDI
Genel Merkez Haberleri Anadolu'nun yöresel ürünlerinin Ankara'dan dünyaya açılmasını sağlamak amacıyla 19-20-21 Eylül 2019 tarihlerinde gerçekleştirdiği "II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi"'ne Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği stant açmıştır.
TZYMB GAZİANTEP TEMSİCİSİ KENAN SEÇKİN İLKE HABER AJANSINDA
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Ziraat Mühendisleri Birliği Gaziantep Şube Başkanımız Kenan SEÇKİN, Antep fıstığındaki fiyat artışının, üretim bazlı destekle engellenebileceğini söyledi.
39 yıl önce bugün, 2 Eylül 1980. Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimize hain terör saldırısı.
Genel Merkez Haberleri 39 yıl önce bugün, 2 Eylül 1980. Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimize hain terör saldırısı.Bombalama... 5 Şehidimiz var o gün. Ülkücü Şehit.
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN
Genel Merkez Haberleri Ulusumuzun milli mücadele sürecindeki en büyük adımı olan Büyük Taarruz Zaferinin 97. yıl dönümünde, Mustafa Kemal Atatürk ve yüce ordumuzun elde ettiği zaferi bir kez daha gururla kutlar, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.
BİRLİĞİMİZ YÖNETİMİNDEN ÜYEMİZ ÖZDEN'E ZİYARET
Genel Merkez Haberleri Birliğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevine atanan üyemiz Yıldırım Şamil ÖZDEN'i makamında ziyaret etti, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette bir üyemizin, bir meslektaşımızın bu göreve getirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade eden KİRAZ, ÖZDEN'e kolaylıklar diledi.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN BİO YAKIT VE KARBON MİKTARLARI ÇALIŞTAY
Genel Merkez Haberleri 02.08.2019 Tarihinde İstanbul/Beşiktaş da Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 3. Toplantısını Düzenlemiş olduğu Karbon Salınımı Ve Bio Yakıt Sektörü konulu Çalıştaya Birliğimiz adına İstanbul Şube Başkan Yrd. Sn Deniz DEMİR Katılmıştır.
BİRLİĞİMİZDE BAYRAMLAŞMA (14 AĞUSTOS 2019)
Genel Merkez Haberleri Kurban Bayramı'nın dördüncü günü (14 Ağustos 2019 ) üyelerimiz, meslektaşlarımız ve aileleri ile bayramlaşma Birlik binamızda gerçekleştirildi. Geçmiş bayramlar yad edildi, mesleki ve güncel konularla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
Birlik Orta Asya ve Kafkaslarda Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Çalıştayı'nda
Genel Merkez Haberleri Orta Asya ve Kafkaslarda Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Çalıştayı, Bakanlığın ev sahipliğinde 22-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirildi. Çalıştaya; Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Özbekistan ve Tacikistan'dan oluşan Bölge ülkeleri temsilcilerinin yanı sıra, Almanya, İsviçre ve Uluslararası kuruluşlardan yabancı uzmanlardan oluşan ürkiye dışında 12 farklı ülkeden 25 temsilci katıldı. Programda ayrıca; Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Hohenheim Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesinden Akademisyenler, Tarım ve Orman Bakanlığından konu uzmanları, Üretici Birlikleri ve Meslek Örgütlerinden temsilciler gerek konuşmacı gerekse katılımcı olarak yer aldılar. Müşterek organizatör olan "Orta Asya ve Kafkaslar Kırsal Danışmanlık Hizmetleri Forumu (CAC-FRAS), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (UNFAO), Alman Uluslararası İşbirliği Örgütü (GIZ)'nün katkılarıyla gerçekleştirildi.
GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ ANADOLU AJANSINA VERDİĞİ RÖPORTAJ
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ'ın Anadolu Ajansından Deniz ÇİÇEK hanımefendiye verdiği Seraların Ruhsat Sorununa Çözüm röprotajı aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz
BİRLİĞİMİZ YÖNETİMİNDEN ÜYEMİZ GÜLDAŞ'A ZİYARET
Genel Merkez Haberleri Birliğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı görevine atanan üyemiz Hasan Muhammed GÜLDAŞ'ı makamında ziyaret etti, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette bir üyemizin, bir meslektaşımızın bu göreve getirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade eden KİRAZ, GÜLDAŞ'a kolaylıklar diledi. Önceki dönemlerde AOÇ Müdürlüğü görevini de başarıyla yürüten GÜLDAŞ ise bulundukları konumun Ankara genelinde çok büyük sorumluluklar taşıdığını, büyük bir iş ve personel yükünün olduğunu, bu zor görevi Birliğin ve üyelerinin desteği ile başarmak istediklerini belirtti.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN BİO YAKIT VE KARBON MİKTARLARI 3. ÇALIŞTAY
Genel Merkez Haberleri 02/07/2019 tarihinde 3. Beşiktaş'ta düzenlenen Karbon salınımı konulu Çevre bakanlığı Çalıştay'ına TYZMB adına İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Deniz DEMİR Katılım gerçekleştirdi. Sözkonusu çalıştay'da iki konu başlığı altında oluşan çalışma gururlarından Çaba Paydaşları faaliyetleri ve Emisyon salınımı Ticareti gurubunda yer alarak Sıfır emisyon hedeflerine özellikle diğer sektörlerin yanı sıra tarım sektöründe yenilenebilir enerji kaynaklarının Rüzgar Güneş ve Jeotermal enerji gibi ortak direktid öneri ve kararlarının AB komisyonlarını iletilmesi yönünde öneride bulunmuşlardır.
TAZİYE
Genel Merkez Haberleri Önceki dönemlerde Birliğimizin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Gnel Başkan Yardımcılığı görevlerini ifa etmiş olan meslektaşımız Ahmet Yavuz CİVELEK vefat etmiştir. Cenazesi bugün öğle namazını müteakip Karşıyaka'dan kaldırılacaktır.
Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
TZYMB ELAZIĞ TEMSİLCİSİ VEDAT DEMİRBAĞ
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği İl Temsilcimiz Vedat Demirbağ, arpa ve buğdayda hasat sezonunun gelmesi nedeni ile biçerdöverle hasatta meydana gelen dane kayıplarına karşı; “Operatör Yetiştirme Kursuna” katılma belgesi olmayan operatörlerin kullandığı biçerdöverlerle hasat yaptırılmaması hususunda üreticileri uyardı.
Hocamız Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ ve ahirete irtihal eden meslektaşlarımız dualarla yad ediyoruz
Genel Merkez Haberleri Orhan DÜZGÜNEŞ (1986-1993) 27 Haziran 1996 Vefatı Allah mekanını cennet etsin. Eski Başkanımız. Mesleğimizin duayenlerinden, Birliğimizin ve Vakfımızın uzun süre Genel Başkanlık görevini de yürütmüş olan Hocamız, büyüğümüz Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ'in bugün vefatının yıl dönümü. Başta Hocamız olmak üzere ahirete irtihal eylemiş meslektaşlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN BİO YAKIT VE KARBON MİKTARLARI ÇALIŞTAY
Genel Merkez Haberleri 12.05.2019 Tarihinde İstanbul /Mecidiyeköy de Gerçekleştirilen Karbon salınımı / Atık kontrolü ve Bioyakıt konulu ,Avrupa birliği Hibe destekli Proje Çalıştayına Türk Ziraat Müh.Birliği İST ŞB BŞK YRD Deniz DEMİR Birlik adına katılımı gerçekleştirdi. Çalıştayın ikinci kısmı olan bu oturumda 4 Ana Konu başlığından oluşan ve 100'e yakın alt konu içeriği hakkında Tüm katılımcılar nelinde Yazılı Olumlu/Olumsuz Görüş yazıldı 4 Toplantıdan oluşan Oturumların 3. Ağustos Ayına Planlandı.
TZYMB ELAZIĞ TEMSİLCİSİ VEDAT DEMİRBAĞ YAĞIŞ İLE AÇIKLAMASI
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisler Birliği Elazığ İl Temsilcisi Vedat DEMİRBAĞ Elazığ’daki kuvvetli yağışın ardından açıklama yaptı.
BİRLİĞİMİZDE BAYRAMLAŞMA
Genel Merkez Haberleri Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü (06.06.2019) üyelerimiz, meslektaşlarımız ve aileleri ile bayramlaşma Birlik binamızda gerçekleştirildi. Geçmiş bayramlar yad edildi, mesleki ve güncel konularla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
KADİR GECESİ KUTLAMA VE BAYRAMLAŞMA
Genel Merkez Haberleri DEĞERLİ ÜYELERİMİZ, KADİR GECENİZİ TEBRİK EDER, SİZLERE AİLENİZE VE TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDERİZ.
Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ'ın Anadolu Ajansına verdiği röportaj
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, AA muhabirine, İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi kapsamında tarım sektörüne sağlanacak kredi desteklerine ilişkin değerlendirmede bulundu.
TZYMB ELAZIĞ TEMSİLCİSİ VEDAT DEMİRBAĞ BASIN AÇIKLAMASI
İl Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Elazığ Temsilcisi vedat DEMİRBAĞ Elazığ İlinin Tarımsal Üretim potansiyelin geliştirilmesi, kooperatifleşme, rekabet edebilirlik, tarımsal entegrasyon ile ilgili Basın açıklaması;
TZYMB GAZİANTEP TEMSİCİSİ KENAN SEÇKİN İLKHA HABER AJANSINDA
İl Haberleri
Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümüne Profesör Alımında "Veteriner" Koşuluna İtiraz
Genel Merkez Haberleri Malatya Turgut Özal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne veteriner ilanı açıldı. 8 Mayıs 2019 tarihinde Resmi gazete’de yayımlanan öğretim üyesi ilanında Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nde görevlendirilmek üzere açılan bir adet Profesör ilanına "Veteriner Hayvan Besleme Anabilim Dalında doktora yapmış olmak, aynı alanda doçentlik unvanını almış olmak, Kanatlı Hayvanların Beslemesi Üzerine Çalışmalar yapmış olmak" şartı getirilerek hem adrese teslim ilan yapıldığı, hem de zootiekni bilimi ile veterinerlik arasında meslek tassubunu körükleyecek yönde tehlikeler içerdiği endişesi ile Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri birliği Genel Başkanı Fehmi KİRAZ, ilgili makamlarla görüşmelerde bulunulduğunu ancak sonuç alınamadığını belirtti:"Konunun takipçisiyiz. Konunun kişiselleştirilmeden, kardeş meslek grubu olan veteriner camiası ile başka sürtüşmelere sebep olmayacak şekilde çözülmesini arzu ediyoruz." dedi.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
İNTERNET - BASINDA TARIM