"TARIM ÖĞRENİMİNİN 173. YILI KUTLAMALARI
Genel Merkez Haberleri "Tarım Öğretiminin 173. Yılı" Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi tarafından törenlerle kutlandı. Tören kutlamalarını aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz.
KANAL B GÜNCEL 31/12/2018
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, Kanal B'de Emre SAKLICA'nın hazırlayıp sunduğu Güncel programı'na konuk oldu.
TARIM HAVZALARI DESTEKLEME MODELİ
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "Tarım havzaları destekleme modeli" ele alındı. Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Dairesi Koordinatörü Nejdet ÇAYLAN konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE NEJDET ÇAYLAN KONUK
Genel Merkez Haberleri Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Tarım Havzaları Dairesi Koordinatörü Nejdet ÇAYLAN. Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 22 Aralık 2018 tarihinde saat 14.30 de TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "TARIM HAVZALARI DESTEKLEME MODELİ" bu haftaki Cumartesi sohbetinde ele alınacaktır.
TARİHSEL SÜREÇ İÇERİSİNDE SİYASET
Genel Merkez Haberleri Geleneksel Cumartesi sohbetlerinde bu haftanın konusu "Tarihsel Süreç İçerisinde Siyaset" ele alındı. Prof.Dr. Özcan YENİÇERİ konu hakkında üyelerimize bilgiler aktardı.
CUMARTESİ SOHBETLERİNDE PROF.DR. ÖZCAN YENİÇERİ KONUK
Genel Merkez Haberleri Geleneksel olarak Cumartesi günlerinde yapılan sohbetin bu haftaki konuğu Prof. Dr. Özcan YENİÇERİ Tüm üyelerimiz bu sohbete davetlidir. Sohbet 15 Aralık 2018 tarihinde saat 14.00 de TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılacaktır. "TARİHSEL SÜREÇ İÇERİSİNDE SİYASET" bu haftaki Cumartesi sohbetinde ele alınacaktır.
12 ARALIK 2018 TZYMB ÇARŞAMBA KONFERANSI
Genel Merkez Haberleri "ANADOLU ALEVİLİĞİ" konulu Çarşamba Konferansı konuğu Mehmet KAYTANBIYIK Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Prof.Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılan Çarşamba Konferansında konuğumuz davetlilere önemli bilgiler verdi.
TARIM MASASI
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ, Recep CİNGÖZ'ÜN hazırlayıp sunduğu Tarım Masası Programına telefonla katılım sağlamıştır.
Genel Sekreterimiz Fikri KAYA Türkiye Gazetesinde
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Sekreteri Fikri KAYA Türkiye Gazetesi muhabiri Sefa BİLGİTEKİN ile Gıda Fiyatlarının Düşmesi Kooperatif Kanununda Saklı haberi yayınlanmıştır.
DÜNYA TOPRAK GÜNÜ
Genel Merkez Haberleri İnsanoğlunun yaşaması için hava, su, gıda gibi en önemli maddelerden biri de topraktır. Toprak beslenmemiz için gıdanın üretilmesinde temel yapı taşlarından biridir. Hergün üzerinde yürüdüğümüz toprağın bir santimetresinin oluşması için binlerce yıl gerekmektedir. Bugün Toprak Günüdür. Toprağımızın kıymetini ve önemini onu kaybetmeden, kirletmeden bilmek özellikle bir Ziraat Mühendislerin görevidir. Tüm Tarım Camiasinın ve Meslektaşlarımızın Toprak Günü sadece bugüne özgü değil tüm zamanlar için kutluyoruz.
DÜNYA MÜHENDİSLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
Genel Merkez Haberleri DÜNYA MÜHENDİSLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN. MÜHENDİSLER BİR ÜLKEYİ KALKINDIRACAK OLAN EN ÖNEMLİ MESLEKTİR. HAKETTİĞİ DEĞERİ ALMALIDIR. BUNUN İÇİN HER TÜRLÜ KAMUOYUNU OLUŞTURMAMIZ GEREKİR.
28 KASIM 2018 TZYMB ÇARŞAMBA KONFERANSI
Genel Merkez Haberleri "Bitkisel Madencilik konulu Çarşamba Konferansı konuğu Üyemiz Dr.Gürbüz MIZRAK Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonunda yapılan Çarşamba Konferansında konuğumuz davetlilere önemli bilgiler verdi.
KANAL B GÜNCEL 23/11/2018
Genel Merkez Haberleri
KURU SOĞAN BASIN BİLDİRİSİ 20 KASIM 2018
Genel Merkez Haberleri
TMMOB “Yerel Çeşitlerin Kayıt Altına alınması, Üretilmesi ve Pazarlanmasına Dair Yönetmelik”
Genel Merkez Haberleri TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkezinde 13 Kasım 2018 günü aşağıdaki kurumlar bir araya gelerek “Yerel Çeşitlerin Kayıt Altına alınması, Üretilmesi ve Pazarlanmasına Dair Yönetmelik” görüşülmüştür.Birliğimiz adına Üyemiz Bayram ÖZDEMİR ve Yıldırım Şamil ÖZDEN katılım sağlamıştır.
TARIMSAL MEKANİZASYON KURUL TOPLANTISI 14 KASIM 2018
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği Tarımsal Mekanizasyon Kurul toplantısına katılım sağlamıştır.
10 KASIM MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Genel Merkez Haberleri Laik cumhuriyetimizin kurucusu daimi baş komutanımız ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'müzün ebediyete intikalinin 80. Yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.
T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI BİTKİSEL ÜRETİM GENEL MÜDÜRÜ FİKRET FUAT AKTAŞ VE YARDIMCISI SUAT YILMAZ'A ZİYARET
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Yönetim kurulu ve Denetim Kurulu üyelerince Bitkisel Üretim Genel Müdürü Sn. Fikret Fuat AKTAŞ ve Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Üyemiz Suat YILMAZ Makamlarında hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ Görevinde başarılar dilerken,Tarımsal Üretim ile ilgili bilgi alışverişinde bulundu.
KANAL B GÜNCEL Emre İlkan Saklıca HAL YASASI, GIDA FİYATLARI
Genel Merkez Haberleri
Genel Müdürlere Ziyaret
Genel Merkez Haberleri Yeni atanan Genel Müdürlere Birliğimiz Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerince hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Toprak Mahsülleri Ofisi Genel Müdürlüğü'ne atanan üyemiz Ahmet GÜLDAL ile İzmir İl Müdürü iken Hayvancılık Genel Müdürlüğüne atanan Zekeriya ERDURMUŞ'a yeni görevlerinde başarı dilekleri iletilirken, Birliğimiz tarafından hazırlanan bazı raporlar da takdim edildi. Ziyarette Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ'ın hayvancılıkla ilgili sorunlar ve çözüm önerilerine yönelik konuşmalarını dinleyen Zekeriya ERDURMUŞ, hayvancılıkla ilgili sorunu ithalatla değil kendi kaynaklarımızla çözmemiz gerektiği konusunda Birlik görüşlerine iştirak ettiğini ancak piyasada çok ciddi bilgi kirliliği olduğunu, bu bilgilerin gerçeği yansıtmadığını, bunları daha doğru bir şekilde kamuoyuna yansıtmaya çalıştıklarını belirtti. Birliğin ziyaretinden memnuniyetini dile getiren Ahmet GÜLDAL ise, TMO'nun Bakanlık ve sektör için proaktif bir rol üstleneceğini, bunun için çaba sarfedeceklerini belirtti. Sektörde ithalat yetkisine haiz olmalarına rağmen, üretim sezonu içinde ithalata izin vermeyeceklerini, önceliklerinin ülkemiz çiftçi ve üreticileri olduğunu söyledi.
Eski Başkanlarımızdan Ali güngör'ü ve ahirete irtihal eden tüm büyüklerimizi, meslektaşlarımızı rahmetle yad ediyoruz.
Genel Merkez Haberleri 1980-1985 yılları arasında Birliğimizin Genel Başkanlık görevini yürüten, 2014 yılında ebedi aleme göç eden, Ankara üniversitesi Ziraat Fakültesi Zirai Ekonomi ve İşletmecilik Bölümü mezunu, nam-ı diğer Yörük Ali, meslektaşımız, büyüğümüz Ali GÜNGÖR'ü vefatının sene-i devriyyesinde rahmet ve şükranla anıyoruz. Ali Başkanımızla birlikte ahirete irtihal eden tüm büyüklerimizi, meslektaşlarımızı da rahmetle yad ediyoruz.
12.10.2018 STAR TV HAL YASASI İLE ARACILAR ORTADAN KALKACAK
Genel Merkez Haberleri
Hal Yasası düzenlemesiyle fırsatçılığa son verilecek
Genel Merkez Haberleri Bu ay Meclis gündemine gelecek, sebze ve meyve piyasasında revizyon niteliğindeki yeni "Hal Yasası" ile fırsatçılığın önüne geçilecek, hallerin altyapısı yenilenecek ve modernizasyonu sağlanacakTürk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Başkanı Fehmi Kiraz:"Ürünler tarladan nihai tüketiciye ulaşana kadar 3 ila 7 kat arasında fiyat artışına uğruyor. Hal Yasası'nın revize edilmesiyle bunun önüne geçilecek" dedi.
38 yıl önce bugün, 2 Eylül 1980. Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimize hain terör saldırısı.
Genel Merkez Haberleri 38 yıl önce bugün, 2 Eylül 1980. Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğimize hain terör saldırısı.
ŞARBON KARANTİNASI
Genel Merkez Haberleri İSTANBUL SİLİVRİ'DE 5 MAHALLE ŞARBONDAN DOLAYI KARANTİNA ALTINA ALINMIŞTIR. - HAYVAN VE ET DENETİMLERİNİN ÇOK CİDDİ ŞEKİLDE VE ÇOK SIK YAPILMASINI, İSTİYORUZ. TZYMB
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
İNTERNET - BASINDA TARIM