Vefat ve Başsağlığı
Üyelerimizden Haberler Birliğimiz eski Genel Başkanı, 21. Dönem Trabzon Milletvekili Nail ÇELEBİ'nin annesi Elmas Hanım vefat etmiştir.
Cenazesi İstanbul'da defnedilecektir.
Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Fehmi KİRAZ
TZYMB Genel Başkanı
Yönetim Kurulu Adına
HOCALI SOYKIRIMININ 20. YILDÖNÜMÜ
Genel Merkez Haberleri HOCALI KATLİAMINI TELİN TOPLANTISINA DAVET
BAŞSAĞLIĞI
Genel Merkez Haberleri SN. ALİ BİLİCİ'NİN BABASI VEFAT
ADANA ŞUBESİNİN 8.OLAĞAN GENEL KURULU
Şube Haberleri ADANA ŞUBEMİZİN 8.OLAĞAN GENEL KURULU 26.02.2012 TARİHİNDE SAAT 11:00'DA KENDİ BİNASINDA YAPILACAKTIR
T.C. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI
Genel Merkez Haberleri Türkiye Evcil Hayvan Genetik Kaynakları Tanıtım Katalogu
ANTALYA VE KONYA GENEL KURULU 18.02.2012 TARİHİNDE SAAT:11:00 KENDİ BİNASINDA YAPILACAKTIR
Şube Haberleri
Anadolu'nun Tapu Senetleri: Ahlat Mezar Taşları
Etkinlikler Cumartesi sohbetleri kapsamında bu hafta Birliğimize konuk olan Gazi Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi Mühendislik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nakış Karamağaralı, Bitlis'in Ahlat ilçesinde yıllardır sürdürülen kazılar, Anadolu'da Türk tarihi ve tapu senetleri hükmünde olan ve en büyük islam mezarlığı olan tarihi Selçuklu Mezarlığı'nda bulunan binlerce mezar taşı üzerindeki bezemelerin tarihe ışık tuttuğunu anlattı. Doç. Dr. Karamağaralı bilim, kültür ve sanat alanındaki gelişmelerin yanı sıra Ahilik Teşkilatı'nın Ahlat'ta olduğunun buradaki mezar taşlarından teyit edildiğini söyledi.
Geleneksel Cumartesi Sohbetleri
Etkinlikler Konuğumuz: Doç. Dr. Nakış KARAMAĞARALI
Konu:AHLAT ŞEHRİNİN TÜRK KÜLTÜRÜ İÇİN ÖNEMİ
Tarih: 28 Ocak 2012 Saat 14:00
Tüm üyelerimiz davetlidir.
Konya Şube İspanya'da
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Konya Şubesi 22-29 kasım 2011 tarihlerinde İspanya'nın Valensiya şehrinde eğitim projesi gerçekleştirdi. TZYMB Konya şubesinin yürüttüğü ve Ulusal Ajans'ca desteklenen "Sebze Yetiştiriciliğinde Yeni Gelişmeler" adlı proje kapsamında 18 katılımcı, İspanya'nın Valensiya şehrinde 1 haftalık eğitim projesini gerçekleştirdi.
Zirai Öğretimin 166. Yıldönümü Kutlu Olsun
Genel Merkez Haberleri Zirai öğrenimin 166. yılı Zİrai Yüksek Öğrenimin de başlangıç noktası olan Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nde törenlerle kutlandı. Törenlere Birliğimiz adına Genel Başkan Fehmi KİRAZ ve Genel Başkan Yardımcısı Üzeyir YÜREKLİ iştirak ettiler. Genel Başkan Fehmi KİRAZ Birlik adına yaptığı konuşmada ziraat mühendisliği mesleğinin övünç kaynağı bir meslek olduğunu vurguladı. Yaşanan bazı sorunları da dile getiren KİRAZ, "TZYMB olarak gönlümüz öncelikle ilk ana fakülte olan Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi etrafında şekillenen bir Tarım Üniversitesinin kurulmasıdır." dedi.
Geleneksel Cumartesi Sohbetleri
Etkinlikler Konuğumuz: Doç. Dr. Mehmet Tuğrul CABIOĞLU
Konu:Algının Yönetilmesi ve Beynin Etkilenmesi
Tarih: 14 Ocak 2011 Saat 14:00
VEFAT BAŞSAĞLIĞI
Genel Merkez Haberleri Eski Bakanlarımızdan Sn.Nafiz KURT vefat etmiştir.Merhum'a Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz.
TEBRİK
Üyelerimizden Haberler Birliğimiz danışmanı, Denetleme Kurulu Üyemiz, kardeşimiz Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi Doç.Dr. Alp Önder YILDIZ Profesörlük ünvanına atanmıştır.Profesörlüğünün hayırlı olmasını diler, Tarımsal eğitim ve öğretime, Türk Tarımına ve Birliğimize büyük katkılar yapması dileklerimizle kardeşimizi kutlarız. Fehmi KİRAZ TZYMB Genel Başkan
TEBRİK
Üyelerimizden Haberler Dünya Ayçiçeği Derneği Başkanlığına ilk kez bir Türk seçildi. Dernek Başkanlığına seçilen Birliğimiz üyesi ve Edirne Temsilcimiz Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Yalçın Kaya, 26 Şubat 2012 tarihinde Arjantin’de yapılacak 18. Dünya Ayçiçeği Konferansında görevi devralacak.
Konuğumuz Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ
Etkinlikler Cumartesi sohbetleri kapsamında davet ettiğimiz Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ, Birliğimiz lokalinde üyelerimize konferans verdi. Güncel meseleler, iç ve dış gündem, özellikle de terör olayları başta olmak üzere bir çok konuya değinen ÖZDAĞ, konuşmasının kalan kısmına dinleyicilerin görüş ve soruları ile devam etti.
ŞEKER FABRİKALARI SATIŞI İLE İLGİLİ BASIN BİLDİRİSİ
Basın Bildirileri TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ ŞEKER FABRİKALARI SATIŞI İLE İLGİLİ BASIN BİLDİRİSİ 5 Aralık 2011 TÜRKİYE’DE ŞEKER PANCARI ÜRETİMİ TASFİYE EDİLİYOR! HEDEF HALKIMIZI NİŞASTA BAZLI ŞEKERE MAHKUM ETMEK Mİ? UZUN VADEDE HALK SAĞLIĞI YOK SAYILARAK YABANCI LOBİLERE TESLİM Mİ OLUYORUZ?
VEFAT BAŞSAĞLIĞI
Üyelerimizden Haberler Birlik Üyelerimizden Yusuf Ziya AYRIM vefat etmiştir.Yarın saat 11:00'de T.B.M.M önünde tören düzenlenecektir,ardından Kocatepe Cami'de öğle namazını takiben cenazesi Cebeci Asri mezarlığına defnedilecektir.Merhum'a Allah'tan Rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. TZYMB Fehmi KİRAZ Genel Başkan
SÜT FİYATLARI NEREYE?
Genel Merkez Haberleri Üretici, fiyatların düşük olmasından şikayet ederken, tüketici de market raflarındaki süt fiyatları karşısında şaşkınlık içinde. Hayvancılıkla uğraşanlar, yem fiyatlarının neredeyse %50’lere yaklaşan artışının yanında çiğ sütün 60 kuruşlardan 80 kuruşa çıkmasının bile maliyetleri karşılamadığından dert yakınırken, sanayiciler de maliyetlerin ucuz olmadığı konusunda şikayetçiler. Tüketici ise 1,40 TL'ye alabildiği sütün bir iki ay içerisinde 2 TL üzerine çıktığını görünce şaşkınlık içerisinde kaldı. Biga'da yapılan süt ihalesi ile ilgili www.sutplatformu.com sitesinde yapılan bir yorum dikkatimizi çekti:"Herkes duygu ve düşüncelerini belirtti. Süt üreticileri zam istedi sanayici vermem dedi. Restler çekildi blöfler yapıldı ağlandı sızlandı. Sonuçta ne mi oldu???? Tabii ki her zamanki gibi sanayicinin dediği oldu. 3 aydan beri 73.5 krş olan süt fiyatları aynı şekilde kaldı. Ayrıca sanayiciler üreticilere çok konuşmayın fiyatları geriye bile çekebiliriz haaaa!!!! mesajı verdi." Sorunların çözülmemesi halinde bu gibi durumların hayvancılıkta yeni krizlerin işaretçisi olabileceği endişesi ile, başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere bütün yetkilileri göreve çağırıyoruz. Saygılarımızla.
TKDK Sınavı İptali Basın Bildirisi
Basın Bildirileri TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanlığı’ca iptal edilen 19.11.2011 tarihli Uzmanlık ve destek personeli alım sınavı ile 4 Aralıkta yeniden yapılacak sınavı İle İlgili Basın Bildirisi;
BASIN BİLDİRİSİ
Basın Bildirileri TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ’NİN; Tarımsal ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Personel Alımı ile ilgili Basın Bildirisi :
Vefat ve Başsağlığı
Üyelerimizden Haberler Üyelerimizden Ayşe BİLİCİ'nin annesi ve Mustafa BİLİCİ'nin kayınvalidesi vefat etmiştir.
Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Fehmi KİRAZ
TZYMB Genel Başkanı
Yönetim Kurulu Adına
BAYRAMLAŞMA
Genel Merkez Haberleri Tüm Üyelerimizin Kurban Bayramını kutlar,bayramın 4.günü saat 13:30'da Birlik lokalimizdeki bayramlaşmaya tüm üyelerimizi davet ederiz. Fehmi KİRAZ Genel Başkan
VEFAT BAŞSAĞLIĞI
Üyelerimizden Haberler Birliğimiz Üyelerinden Hüseyin ÇALIŞKAN'ın ağabeyi vefat etmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet,yakınlarına başsağlığı dileriz. TZYMB Fehmi KİRAZ Genel Başkan
VAN DEPREMİ
Genel Merkez Haberleri 23.10.2011 saat 13:42'de merkez üssü Van Tabanlı köyü olan 7.2 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya devam ediyor.Van depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı,yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz.
Teröre Lanet Yağdı. Türkiye Şehitlerine Ağladı…
Genel Merkez Haberleri Türk Dayanışma Konseyi’ne bağlı sivil toplum örgütlerinin destek verdiği “Teröre Lanet” eylemine 50 bin kişi katıldı. Birlik Yönetim Kurulu'nun tam kadro katıldığı eyleme üyelerimiz de yoğun katılım gösterdiler ve desteklerini esirgemediler. Davetimize yüz binler ses verdi. Meydanlar doldu taştı. Türkiye Şehitlerine ağladı. Ankara şehidini bağrına bastı. Dün Hakkari’den gelen acı haber üzerine ülkemizin dört bir yanında düzenlediğimiz eylemlerimiz, bugün Ankara Kızılay Meydanı’nda sürdü. Memur, işçi, çiftçi, emekli, ev hanımı, şehit anası, işsiz, öğrenci; kısacası tüm Ankara, çağrımıza uyup bugün Kızılay Meydanı’na aktı. Teröre lanet okuyan on binlerce vatandaşımız meydana sığmadı, Gazi Mustafa Kemal, Ziya Gökalp ve Atatürk bulvarlarına taşan kalabalık nedeniyle adeta Ankara’da hayat durdu.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.