BİRLİĞİMİZDE BAYRAMLAŞMA (14 AĞUSTOS 2019)
Genel Merkez Haberleri Kurban Bayramı'nın dördüncü günü (14 Ağustos 2019 ) üyelerimiz, meslektaşlarımız ve aileleri ile bayramlaşma Birlik binamızda gerçekleştirildi. Geçmiş bayramlar yad edildi, mesleki ve güncel konularla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
Birlik Orta Asya ve Kafkaslarda Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Çalıştayı'nda
Genel Merkez Haberleri Orta Asya ve Kafkaslarda Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Güçlendirilmesi Çalıştayı, Bakanlığın ev sahipliğinde 22-26 Temmuz 2019 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirildi. Çalıştaya; Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Özbekistan ve Tacikistan'dan oluşan Bölge ülkeleri temsilcilerinin yanı sıra, Almanya, İsviçre ve Uluslararası kuruluşlardan yabancı uzmanlardan oluşan ürkiye dışında 12 farklı ülkeden 25 temsilci katıldı. Programda ayrıca; Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Hohenheim Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesinden Akademisyenler, Tarım ve Orman Bakanlığından konu uzmanları, Üretici Birlikleri ve Meslek Örgütlerinden temsilciler gerek konuşmacı gerekse katılımcı olarak yer aldılar. Müşterek organizatör olan "Orta Asya ve Kafkaslar Kırsal Danışmanlık Hizmetleri Forumu (CAC-FRAS), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (UNFAO), Alman Uluslararası İşbirliği Örgütü (GIZ)'nün katkılarıyla gerçekleştirildi.
GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ ANADOLU AJANSINA VERDİĞİ RÖPORTAJ
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ'ın Anadolu Ajansından Deniz ÇİÇEK hanımefendiye verdiği Seraların Ruhsat Sorununa Çözüm röprotajı aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz
BİRLİĞİMİZ YÖNETİMİNDEN ÜYEMİZ GÜLDAŞ'A ZİYARET
Genel Merkez Haberleri Birliğimiz Yönetim Kurulu Üyeleri, geçtiğimiz günlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı görevine atanan üyemiz Hasan Muhammed GÜLDAŞ'ı makamında ziyaret etti, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Ziyarette bir üyemizin, bir meslektaşımızın bu göreve getirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade eden KİRAZ, GÜLDAŞ'a kolaylıklar diledi. Önceki dönemlerde AOÇ Müdürlüğü görevini de başarıyla yürüten GÜLDAŞ ise bulundukları konumun Ankara genelinde çok büyük sorumluluklar taşıdığını, büyük bir iş ve personel yükünün olduğunu, bu zor görevi Birliğin ve üyelerinin desteği ile başarmak istediklerini belirtti.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN BİO YAKIT VE KARBON MİKTARLARI 3. ÇALIŞTAY
Genel Merkez Haberleri 02/07/2019 tarihinde 3. Beşiktaş'ta düzenlenen Karbon salınımı konulu Çevre bakanlığı Çalıştay'ına TYZMB adına İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Deniz DEMİR Katılım gerçekleştirdi. Sözkonusu çalıştay'da iki konu başlığı altında oluşan çalışma gururlarından Çaba Paydaşları faaliyetleri ve Emisyon salınımı Ticareti gurubunda yer alarak Sıfır emisyon hedeflerine özellikle diğer sektörlerin yanı sıra tarım sektöründe yenilenebilir enerji kaynaklarının Rüzgar Güneş ve Jeotermal enerji gibi ortak direktid öneri ve kararlarının AB komisyonlarını iletilmesi yönünde öneride bulunmuşlardır.
TAZİYE
Genel Merkez Haberleri Önceki dönemlerde Birliğimizin Yönetim Kurulu Üyeliği ve Gnel Başkan Yardımcılığı görevlerini ifa etmiş olan meslektaşımız Ahmet Yavuz CİVELEK vefat etmiştir. Cenazesi bugün öğle namazını müteakip Karşıyaka'dan kaldırılacaktır.
Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
TZYMB ELAZIĞ TEMSİLCİSİ VEDAT DEMİRBAĞ
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği İl Temsilcimiz Vedat Demirbağ, arpa ve buğdayda hasat sezonunun gelmesi nedeni ile biçerdöverle hasatta meydana gelen dane kayıplarına karşı; “Operatör Yetiştirme Kursuna” katılma belgesi olmayan operatörlerin kullandığı biçerdöverlerle hasat yaptırılmaması hususunda üreticileri uyardı.
Hocamız Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ ve ahirete irtihal eden meslektaşlarımız dualarla yad ediyoruz
Genel Merkez Haberleri Orhan DÜZGÜNEŞ (1986-1993) 27 Haziran 1996 Vefatı Allah mekanını cennet etsin. Eski Başkanımız. Mesleğimizin duayenlerinden, Birliğimizin ve Vakfımızın uzun süre Genel Başkanlık görevini de yürütmüş olan Hocamız, büyüğümüz Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ'in bugün vefatının yıl dönümü. Başta Hocamız olmak üzere ahirete irtihal eylemiş meslektaşlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyoruz. Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN BİO YAKIT VE KARBON MİKTARLARI ÇALIŞTAY
Genel Merkez Haberleri 12.05.2019 Tarihinde İstanbul /Mecidiyeköy de Gerçekleştirilen Karbon salınımı / Atık kontrolü ve Bioyakıt konulu ,Avrupa birliği Hibe destekli Proje Çalıştayına Türk Ziraat Müh.Birliği İST ŞB BŞK YRD Deniz DEMİR Birlik adına katılımı gerçekleştirdi. Çalıştayın ikinci kısmı olan bu oturumda 4 Ana Konu başlığından oluşan ve 100'e yakın alt konu içeriği hakkında Tüm katılımcılar nelinde Yazılı Olumlu/Olumsuz Görüş yazıldı 4 Toplantıdan oluşan Oturumların 3. Ağustos Ayına Planlandı.
TZYMB ELAZIĞ TEMSİLCİSİ VEDAT DEMİRBAĞ YAĞIŞ İLE AÇIKLAMASI
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisler Birliği Elazığ İl Temsilcisi Vedat DEMİRBAĞ Elazığ’daki kuvvetli yağışın ardından açıklama yaptı.
BİRLİĞİMİZDE BAYRAMLAŞMA
Genel Merkez Haberleri Ramazan Bayramı'nın üçüncü günü (06.06.2019) üyelerimiz, meslektaşlarımız ve aileleri ile bayramlaşma Birlik binamızda gerçekleştirildi. Geçmiş bayramlar yad edildi, mesleki ve güncel konularla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.
KADİR GECESİ KUTLAMA VE BAYRAMLAŞMA
Genel Merkez Haberleri DEĞERLİ ÜYELERİMİZ, KADİR GECENİZİ TEBRİK EDER, SİZLERE AİLENİZE VE TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLARA VESİLE OLMASINI TEMENNİ EDERİZ.
Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ'ın Anadolu Ajansına verdiği röportaj
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, AA muhabirine, İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi kapsamında tarım sektörüne sağlanacak kredi desteklerine ilişkin değerlendirmede bulundu.
TZYMB ELAZIĞ TEMSİLCİSİ VEDAT DEMİRBAĞ BASIN AÇIKLAMASI
İl Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Elazığ Temsilcisi vedat DEMİRBAĞ Elazığ İlinin Tarımsal Üretim potansiyelin geliştirilmesi, kooperatifleşme, rekabet edebilirlik, tarımsal entegrasyon ile ilgili Basın açıklaması;
TZYMB GAZİANTEP TEMSİCİSİ KENAN SEÇKİN İLKHA HABER AJANSINDA
İl Haberleri
Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümüne Profesör Alımında "Veteriner" Koşuluna İtiraz
Genel Merkez Haberleri Malatya Turgut Özal Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne veteriner ilanı açıldı. 8 Mayıs 2019 tarihinde Resmi gazete’de yayımlanan öğretim üyesi ilanında Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nde görevlendirilmek üzere açılan bir adet Profesör ilanına "Veteriner Hayvan Besleme Anabilim Dalında doktora yapmış olmak, aynı alanda doçentlik unvanını almış olmak, Kanatlı Hayvanların Beslemesi Üzerine Çalışmalar yapmış olmak" şartı getirilerek hem adrese teslim ilan yapıldığı, hem de zootiekni bilimi ile veterinerlik arasında meslek tassubunu körükleyecek yönde tehlikeler içerdiği endişesi ile Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri birliği Genel Başkanı Fehmi KİRAZ, ilgili makamlarla görüşmelerde bulunulduğunu ancak sonuç alınamadığını belirtti:"Konunun takipçisiyiz. Konunun kişiselleştirilmeden, kardeş meslek grubu olan veteriner camiası ile başka sürtüşmelere sebep olmayacak şekilde çözülmesini arzu ediyoruz." dedi.
ANTALYA ŞUBE BAŞKANI İLYAS TEKŞAM TRT HABER
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Antalya Şube Başkanı İlyas TEKŞAM TRT canlı yayına konuk oldu. Şube Başkanımız Dünya çiftçiler günü, Tarımın gelecekte daha çok önem kazanacağı,ürün fiyatları, girdi maliyetleri, köyden kente göç, genç nüfusun desteklenip köyde üretime yönlendirilmesi, gençlerin tarımsal eğitimi tercih etmelerinin önemi konularında görüşlerini bildirildi.
"KÖYLERİ TERK ETMEYİN ÇİFTÇİLİK DAHA KARLI OLACAK
Genel Merkez Haberleri Anadolu Ajansından Deniz ÇİÇEK Hanımın haberi; Röportaj konumuzu ne güzelde özümsemiş ve yazmış gerçekten tebrik ediyorum. "Köyleri terk etmeyin, çiftçilik daha karlı olacak" Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Fehmi Kiraz, "Çiftçilerimiz üretime devam etsin, köylerini terk etmesin. Çiftçilik ve tarımsal üretim birkaç yıl sonra daha fazla kar getirecek. Orta vadede çiftçilik ve tarımsal üretim kazançlı ve önemli hale gelecek. Bu yıl mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşen yağışlar, tüm ürünlerde çiftçinin yüzünü güldürüyor. Pek çok üründe rekolte daha iyi olacak" açıklamasında bulundu.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN DÜZENLENEN BİO YAKIT VE KARBON MİKTARLARI ÇALIŞTAY
Genel Merkez Haberleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 8 Mayıs 2019 tarihinde Şişli /İSTANBUL'da düzenlenen Bio yakıt ve karbon miktarları konulu Çalışta'ya Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği adına İstanbul Şube Başkan Yardımcısı Deniz DEMİR katılım sağlamıştır.
TZYMB 80.YIL ETKİNLİĞİ KAPSAMINDA KONFERANS DÜZENLEMİŞTİR
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği kendi binasında 80 yıl etkinliği kapsamında "BUĞDAY PROJEKSİYONU" konulu konferans düzenlemiştir. Konferansa Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Islah Genetik Bölüm Başkanı Birliğimiz Üyesi Bayram ÖZDEMİR katılımcı olarak sunum yapmıştır. 80 yıl etkinliği kapsamında Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Türk Müziği korusu mini bir konser vermiştir. Ayrıca, Ziraat Mühendisliği mesleğinde 30'uncu yılını dolduran meslektaşlarımıza konferans sonrasında plaket verilmiştir. Konferans sonrasında konferansa katılan katılımcılara birliğimiz bahçesinde döner ayran ikramında bulunulmuştur.
TZYMB DÜZENLENEN KONFERANSA DAVET
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği tarafından düzenlenecek olan 80. Yıl etkinliği kapsamında "BUĞDAY PROJEKSİYONU" konusunda Konferans düzenlenecektir. Konferansı Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Islah Genetik Bölüm Başkanı Bayram ÖZDEMİR verecektir.
TARIM ORMAN VE KÖYİŞLERİ BAKANLIĞI MÜSTEŞARI MUSTAFA KETEN'E ZİYARET
Genel Merkez Haberleri 1983 - 1990 Yılları arasında Tarım Orman ve Köyişleri Bakanlığında Müsteşarlık yapmış ve Türk Tarımına hizmetler yapan sayın Mustafa KETEN'e Başkanımız Fehmi KİRAZ ziyarette bulunmuştur. Türk Tarımına hizmetlerinden dolayı Birliğimiz adına hizmet plaketi takdim edilmiştir. Ziyarete eski Tarım Bakanı müsteşarı üyemiz Vedat MİRMAHMUTOĞULLARI ve Genel Müdürlerimizden Birliğimiz üyesi İsmail MERT iştirak etmiştir.
TARIMDA MİLLİ BİRLİK PROJESİ VE TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ GÖRÜŞÜ (19 NİSAN 2019)
Genel Merkez Haberleri
TZYMB TÜRK MÜZİĞİ KOROSU 6. KONSERİNİ VERDİ
Genel Merkez Haberleri TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ "TÜRK MÜZİĞİ KOROSU" 18 NİSAN 2019 TARİHİNDE MİLLİ KÜTÜPHANE KONSER SALONUNDA KONSERİNİ VERMİŞTİR. KONSERE MİLLETVEKİLLERİ, SANATÇI DOSTLARI VE VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERMİŞTİR. KISA SÜRE İÇERİSİNDE ŞEF SUAT YILDIRIM İLE BÜYÜK BAŞARI SAĞLAYAN KORO ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
TZYMB TÜRK MÜZİĞİ KOROSUNA DAVET
Genel Merkez Haberleri TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ "TÜRK MÜZİĞİ KOROSU" NUN ŞEF SUAT YILDIRIM YÖNETİMİNDE VERECEĞİ KONSERİ ONURLANDIRMANIZI RİCA EDERİZ.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.