BİTKİ SAĞLIĞI VE BİTKİ BESİN ELEMENTLERİ
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğinin eğitim programı kapsamında yapılacak olan "Bitki Sağlığı ve Bitki Besin Elementleri" kursu 07 Ocak 2017 tarihinde Saat 14:00'da Ziraat Yüksek Mühendisi Abdullah ATLAMAZ Ziraat Mühendisi Fikri KAYA tarafından verilecektir. Eğitim sonunda katılım belgesi verilecektir. Kursumuz ücretsizdir. Tüm Üyelerimize duyurulur. Müracaat için Birlik Sekreterliğimizle İrtibata geçebilirsiniz. İrtibat Nurcan GÜNGÖR Telefon : 0312 433 59 81 : 0532 250 13 31 Eğitim Yeri: TZYMB Binası 2. Kat Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ Toplantı Salonu
TERÖRE KARŞI MİLLİ MUTABAKATA VE SEFERBİRLİĞE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ
Genel Merkez Haberleri TERÖRE KARŞI MİLLİ MUTABAKATA VE SEFERBİRLİĞE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKIYORUZ. SİYASİ FARKLILIĞIMIZ OLABİLİR... BU DİĞERİNİN DEDİĞİ DOĞRUYA YANLIŞTIR DEMEK DEĞİLDİR. DEVLET BEKAASI, TERÖRÜN BİTİRİLMESİ İÇİN ELİMİZDEN NE GELİYORSA YAPMALIYIZ. TÜM ÜYELERİMİZE DUYURULUR.( FEHMİ KİRAZ TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI)
TERÖRÜ LANETLİYORUZ.
Genel Merkez Haberleri İstanbul Beşiktaş'ta meydana gelen terör saldırısını lanetliyoruz. Şehit olan polis ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
TZYMB PROJE EĞİTİM KURSU DEVAM EDİYOR
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğince düzenlenen proje eğitim kursu yoğun bir katılımla devam ediyor.
TÜRK MÜZİĞİ KOROSU ÇALIŞMALARINA BAŞLADI
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Türk Müziği Korosu 2016-2017 dönemi çalışmalarına şef Suat Yıldırım öncülüğünde başladı.
15 TEMMUZ ve TÜRKİYE
Genel Merkez Haberleri Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarih ve Kültür Topluluğu tarafından düzenlenen 15 Temmuz ve Türkiye konulu konferans düzenlendi.
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
Genel Merkez Haberleri Birliğimiz Üyesi ve Karayolları 4. Bölge Müdürlüğünde görev yapan Nuri PEMBEGÜL geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Cenazesi bugün (20.10.2016) ikindi namazına müteakip Ankara Hacıbayram Camiinde kılınacak namazdan sonra İncek'te defnedilecektir. Merhuma Allah'tan Rahmet ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
15.09.2016 BİRLİĞİMİZDE BAYRAMLAŞMA
Genel Merkez Haberleri
KURBAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
Genel Merkez Haberleri KURBAN BAYRAMINIZI KUTLAR, TÜRK İSLAM ALEMİNİN BİRLİK VE DİRLİĞİNE VESİLE OLMASINI CENAB-I ALLAH(C.C.)TAN NİYAZ EDERİZ. BAYRAMIN 4.GÜNÜ (15-EYLÜL-PERŞEMBE), SAAT 13:00'DA BİRLİK BİNAMIZIN LOKAL KATINDA YAPILACAK OLAN BAYRAMLAŞMA MERASİMİNE TÜM ÜYELERİMİZİ BEKLERİZ. FEHMİ KİRAZ GENEL BAŞKAN YÖNETİM KURULU ADINA
Genel Başkanımız Sn. Fehmi KİRAZ ve Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden GÜNGÖR 3 Eylül 2016 KANAL 42 ekranlarında olacaktır.
Genel Merkez Haberleri Recep Cingöz'ün hazırlayıp sunduğu Tarım Masası, 3 Eylül 2016 Cumartesi günü saat 21.00'da Kanal 42 ekranlarına canlı olarak gelecek. İlk program konukları Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Sayın Özden Güngör ve Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı Sayın Fehmi Kiraz olacak. Türk tarım ve hayvancılığının genel problemleri ve çözüm yolları canlı yayında Tarım Masasına yatırılacak. Tarım Masası 03 Eylül 2016 Cumartesi Günü saat 21.00'da canlı yayınla, Kanal 42 Ekranlarında olacaktır. Tüm Üyelerimize duyurulur.
DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER BULUŞMASI
Genel Merkez Haberleri 7 AĞUSTOS 2016 DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER BULUŞMASI
En kötü demokrasi en iyi darbe idaresinden daha evladır
Genel Merkez Haberleri

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ. Terörün ve demokrasiye yapılan her türlü kalkışmanın tam manasıyla karşısındayız. "En kötü demokrasi en iyi darbe idaresinden daha evladır." düsturuna sonuna kadar sahibiz. Demokrasiye inanıyor ve demokrasi dışındaki her türlü yönetim anlayışına karşı çıkıyoruz.

Fehmi KİRAZ
Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanı

07.09.2016 BİRLİĞİMİZDE BAYRAMLAŞMA
Genel Merkez Haberleri TZYMB Üyeleri Genel Merkezde bir araya gelerek bayramlaştı. Ankara'da kalan TZYMB Üyeleri Ramazan Bayramının 3. gününde Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile geleneksel hale gelen bayram toplantısında tüm üyelerin bayramını tebrik etti.
GENEL BAŞKAN BEREKET TV DE
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ 27 Haziran 2016 tarihli Bereket TV ekranlarında Umut ÖZDİL Bey'in programına konuk olmuştur. Programın videosunu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.
Orhan Hocamız Mezarı Başında Anıldı.
Genel Merkez Haberleri TZYMB eski genel başkanımız ve ülkemizin bilimine önemli katkıları olan değerli hocamız mezarı başında dualarla anıldı. Anma töreninde genel başkan Fehmi KİRAZ'da hazır bulundu.
TZYMB VE VAKFI TARAFINDAN İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği ve Vakfı tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeği Birlik lokalimizde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
KIRMIZI ET BASIN BİLDİRİSİ 31 MAYIS 2016
Genel Merkez Haberleri
58. OLAĞAN GENEL KURUL YAPILDI
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği 58. Olağan genel kurulu Gür Kent Otel’de yapıldı. Fehmi KİRAZ başkanlığındaki yeni yönetim kurulu tekrar seçildi.
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününü Kutluyoruz.
Genel Merkez Haberleri Belki de toplumumuzun en çileli meslek gruplarından olan çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler gününü kutluyoruz.
TZYMB 58. GENEL KURUL İLANI
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri 58. Olağan Genel Kurulu yapılacaktır.
PROJE YAZMA EĞİTİMİ
Genel Merkez Haberleri Birliğimizce ücretsiz düzenlenen proje yazma eğitimi başlamış olup bir sonraki eğitim yine ücretsiz olarak devam edecektir. Başvurmak isteyen meslektaşlarımız Genel Sekreterimiz Fikri KAYA ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. İrtibat Tel: 0312 433 59 81
ŞANLIURFA ŞUBE BAŞKANI ULUSAL TV 'DE
Genel Merkez Haberleri TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ Şanlıurfa Şube Başkanımız Mehmet Rüstem COŞKUN Bey'in Ulusal TV'de 31.03.2016 tarihinde katıldığı canlı yayını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz. http://www.tvarsivi.com/ulusaltv-31-03-2016-3980729y.html
TERÖRÜ LANETLİYORUZ
Genel Merkez Haberleri
TERÖRÜ LANETLİYORUZ
Genel Merkez Haberleri "Son günlerde yurdumuzun çeşitli bölgelerinde yaşanan terörist saldırılar ülkenin her ferdini derinden etkilemiştir. Terör acımasız ve kanlı yüzünü Ankara'da bir kez daha gösterdi. Huzur ve güvenliğimizi hedef alan bu alçak saldırıyı, terörü, teröre destek verenleri, terörün arkasındaki iç ve dış güçleri nefretle kınıyoruz. Ankara’daki kalleş saldırıda Tarım Bakanlığında çalışan Ferah ÖNDER ve üyemiz Atilla ÖZDEMİR’in oğlu Dorukhan Yusuf ÖZDEMİR hayatını kaybetmiştir. Bu saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Bize düşen, birliğimizi korumaktır. Bize düşen, bizi yıkmak, bölmek durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır. Bu tür karanlık planlarla ülkemizi karıştırmak isteyenler kirli emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaktır. Milletimiz sahip olduğu sağduyu ile bu hain planları her zaman boşa çıkarmayı bilmiştir. En büyük temennimiz bu alçak saldırının tüm yönleriyle aydınlatılması, faillerinin yakalanması ve arkasındaki karanlık güçlerin ortaya çıkarılmasıdır. Bir kez daha, saldırıda vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet; ailelerine, yakınlarına ve milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz." Fehmi KİRAZ Genel Başkan Yönetim Kurulu Adına
GENEL BAŞKAN BEREKET TV DE
Genel Merkez Haberleri Genel Başkanımız Fehmi KİRAZ 29 Şubat 2016 tarihli Bereket TV ekranlarında Umut ÖZDİL Bey'in programına konuk olmuştur.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.