TZYMB VE VAKFI TARAFINDAN İFTAR YEMEĞİ DÜZENLENDİ
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği ve Vakfı tarafından düzenlenen geleneksel iftar yemeği Birlik lokalimizde büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
ZEYTİN Mİ MADEN Mİ ?
Genel Merkez Haberleri TBMM Bilim Sanayi Komisyonunda Tarımımızın ve Zeytinciliğimizin kaderi masaya yatırıldı. Daha önce altı defa, kanun değişikliği denemesi, birkaç defa yönetmelik değişikliği denemesi durdurulmuşsa da bu son değişiklik teklifi komisyondan geçti.
ZEYTİN Mİ MADEN Mİ ?
Genel Merkez Haberleri TBMM Bilim Sanayi Komisyonunda Tarımımızın ve Zeytinciliğimizin kaderi masaya yatırıldı. Daha önce altı defa, kanun değişikliği denemesi, birkaç defa yönetmelik değişikliği denemesi durdurulmuşsa da bu son değişiklik teklifi komisyondan geçti.
TOHUM GELECEĞİMİZDİR KONULU PANEL 13 MAYIS 2017 TARİHİNDE ANKARA'DA YAPILDI
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği tarafından 13 Mayıs 2017 tarihinde Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezinde düzenlenen "Tohum Geleceğimizdir" temalı panele Bakanlığı temsil etmek üzere; Müsteşar Yardımcısı Sayın Mehmet Hadi TUNÇ, Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Durali KOÇAK ile Bitkisel Üretim Genel Müdürü Sayın Mesut AKDAMAR tarafından katılım sağlanmıştır. Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği Genel Başkanımız Sayın Fehmi KİRAZ' ın açılış konuşmalarının ardından Müsteşar Yardımcısı Sayın M. Hadi TUNÇ bitkisel üretim ve tohumculuk üzerine konuşma yapmışlardır. Sivil Toplum Kuruluşları, üniversiteler ile birlik ve bakanlık temsilcilerinin katıldığı "Tohum Geleceğimizdir" konulu panelde panelist olarak yer alan Tarım Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Sayın Mesut AKDAMAR, tohumculuğun önemini vurgulayarak dünyada ve Türkiye'de mevcut durum değerlendirmesi yapmışlardır. Ayrıca, Ziraat Mühendisliği mesleğinde 30'uncu yılını dolduran meslektaşlarımıza panel sonrasında plaket verilmiştir.
2017 YILI BİTKİ SAĞLIĞI UYGULAMA PROGRAMI KİTABI
Genel Merkez Haberleri GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan 2017 Yılında tüm İllere uygulanacak olan Bitki Sağlığı program ve esasları içeren "2017 Yılı Bitki Sağlığı Uygulama Programı" kitabı aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
TZYMB DÜZENLENEN PANELE DAVET
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği tarafından düzenlenecek olan "TOHUM GELECEĞİMİZDİR” konulu panele tüm vatandaşlarımız davetlidir. 13 Mayıs 2017 tarihinde TZYMB tarafından düzenlenecek olan "Tohum Geleceğimizdir" konulu panel Ankara'da yapılacaktır. Panelde konu uzmanı birlik ve bakanlık temsilcileri ile üniversitelerin uzman kişileri katılacaktır. Günümüzde çok değişkenlik gösteren bu konuya ilgi duyan üyelerimiz ve tüm vatandaşlarımız davetlidir. Panel sonunda katılım belgesi verilecektir.
GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ KANAL B EKRANLARINDA
Genel Merkez Haberleri GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ KANAL B TV'NİN 24 NİSAN 2017 TARİHLİ TARIM POLİTİKALARI İLE İLGİLİ PROGRAMINA KATILDI.
GENEL BAŞKANNIMIZ KANAL B EKRANLARINDA
Genel Merkez Haberleri GENEL BAŞKANIMIZ SN. FEHMİ KİRAZ 24 NİSAN 2017 PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 14.00'DA KANAL B EKRANLARINDA "TARIM POLİTİKALARI" HAKKINDA SN. SEVAL YILDIRIM HANIMEFENDİNİN KONUĞU OLACAKTIR. DAVETLİSİNİZ. TZYMB YÖNETİM KURULU
GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ'IN BLOOMBERGHT TV'DE
Genel Merkez Haberleri GENEL BAŞKANIMIZ FEHMİ KİRAZ BLOOMBERG HT TV'NİN 7 NİSAN 2017 TARİHLİ GIDA FİYAT ARTIŞI İLE İLGİLİ PROGRAMINA KATILDI.
TÜRK MİLLETİNE DAVET
Genel Merkez Haberleri Kerkük'te devlet dairelerine Kuzey Irak Bölgesel yönetiminin bayrağının asılması, bölgesel yönetimin dilinin resmi dil yapılması ve Türkmenler üzerine oynanan oyunlarla ilgili Irak Türkleri Yardımlaşma Derneğinin düzenlediği basın açıklaması ve telin mitingi 2 Nisan 2017 pazar günü saat:12:00 de Ankara Güvenpark'ta yapılacaktır. Tüm Üyelerimize duyurulur.
DR. LÜTFÜ TAHTACIOĞLU BAZI MEYVELERİN REKABET AÇISINDAN ETKİ ANALİZLERİ KONULU KONFERANSINI VERDİ.
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğinin düzenlediği "Bazı Meyvelerin Rekabet Açısından Etki Analizleri" konulu konferans TAGEM Eski Genel Müdürü Dr. Lütfü TAHTACIOĞLU tarafından verilmiştir.
SAMSUN ŞUBE BAŞKANIMIZ HASAN ÖNDER PROFESÖR ÜNVANI ALMIŞTIR.
Genel Merkez Haberleri Samsun Şube Başkanımız ve Birliğimiz Üyelerinden Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü öğretim Üyesi Doç.Dr. Hasan ÖNDER Profesörlük ünvanına atanmıştır. Profesörlüğünün hayırlı olmasını diler, Tarımsal Eğitim ve Öğretime, Türk Tarımına ve Birliğimize büyük katkılar yapması dileğiyle tebrik ederiz.
TZYMB TÜRK MÜZİĞİ KOROSU 4. KONSERİNİ VERDİ
Genel Merkez Haberleri TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ "TÜRK MÜZİĞİ KOROSU" 22 MART 2017 TARİHİNDE MİLLİ KÜTÜPHANE KONSER SALONUNDA KONSERİNİ VERMİŞTİR. KONSERE MİLLETVEKİLLERİ, SANATÇI DOSTLARI VE VATANDAŞLAR YOĞUN İLGİ GÖSTERMİŞTİR. KISA SÜRE İÇERİSİNDE ŞEF SUAT YILDIRIM İLE BÜYÜK BAŞARI SAĞLAYAN KORO ÜYELERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ.
TZYMB TÜRK MÜZİĞİ KOROSU KONSERİNE DAVET
Genel Merkez Haberleri TÜRK ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSLERİ BİRLİĞİ "TÜRK MÜZİĞİ KOROSU" NUN ŞEF SUAT YILDIRIM YÖNETİMİNDE VERECEĞİ KONSERİ ONURLANDIRMANIZI RİCA EDERİZ.
UYGULAMA BUDAMA EĞİTİMİ POLATLI TEMELLİ'DE YAPILDI
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği'nin teorik eğitimini verdiği Budama Kursu Uygulama Eğitimi 18 Mart 2017 Cumartesi günü Polatlı Temelli'de yapılmıştır. Eğitimi veren Apdullah Atlamaz, Fikri KAYA ve ev sahipliği yapan Dr. Ahmet ERDURMUŞ'a teşekkür ederiz.
TZYMB YENİ RAPOR YAYINLANDI
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliğinin hazırladığı "TARIMIN TEMEL STRATEJİLERİ VE POLİTİKALARI" Raporu Vakfımıza iletilip ilgili yerlere gönderilmiştir. Raporu aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.
BUDAMA TEORİK EĞİTİMİ YAPILDI
Genel Merkez Haberleri Ziraat Yüksek Mühendisi ve Bakanlık Müşaviri Apdullah ATLAMAZ tarafından budama teorik eğitimi verildi.
Ganire PAŞAYEVA Birliğimizi Ziyaret etti.
Genel Merkez Haberleri Azerbaycan Milletvekili Sayın Ganire PAŞAYEVA Türk Dünyası ve Türk Birliği konusunda Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği üyeleriyle görüş ve düşüncelerini paylaştı.
ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASINDAN BİRLİĞİMİZE ZİYARET
Genel Merkez Haberleri Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Sayın Özden GÜNGÖR ve yönetim kurulu üyeleri Birliğimizi ziyaret ettiler.
İSTANBUL ŞUBESİNİN OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI
Genel Merkez Haberleri Genel Merkez olarak İstanbul Şubemizin başta Başkan Kadir UZAN ve Yönetim Kuruluna seçilen arkadaşlarımızı tebrik eder, Türk Tarımına hizmette, görevlerinde başarılar dileriz.
Konuğumuz Azerbaycan Milletvekili Ganire PAŞAYEVA
Genel Merkez Haberleri 3 MART 2017 cuma akşamı saat 18:00'da Birliğimiz Lokalinde Azerbaycan Milletvekili Ganire PAŞAYEVA'nın katılımıyla "TÜRK DÜNYASI ve TÜRK BİRLİĞİ" konulu sohbet toplantısı düzenlenecektir. Tüm Üyelerimize duyurulur.
Ankara Ticaret Odasını Ziyaret
Genel Merkez Haberleri Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda TZYMB üyesi sayın Murat Ülkü KARAKUŞ'u Yönetim kurulu olarak ziyaret ettik.
BUDAMA EĞİTİMİ
Genel Merkez Haberleri 11 Mart 2017 tarihinde TZYMB Prof. Dr. Orhan DÜZGÜNEŞ toplantı salonu saat:14:00'da Teorik olarak BUDAMA EĞİTİMİ yapılacaktır.
TARIM SİGORTALARI EĞİTİMİ YAPILDI
Genel Merkez Haberleri Tarsim Ankara Bölge Müdür Yardımcısı Sayın Hanifi CAN tarafından katılımcılara tarım sigortaları konusunda eğitim verildi.
TARIM SİGORTALARI VE UYGULAMALARI
Genel Merkez Haberleri Türk Ziraat Yüksek Mühendisleri Birliği'nin eğitim programı kapsamında yapılacak olan "Tarım Sigortaları ve Uygulamaları" kursu 18.02.2017 tarihinde saat:14:00'de TARSIM Ankara Bölge Müdür Yardımcısı Hanefi CAN tarafından verilecektir.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30
TZYMB E-ÜYE
TZYMB E-ÜYE sistemine http://www.tzymb.org.tr/uye adresinden ulaşabilirsiniz.
İNTERNET - BASINDA TARIM